В Україні більшість вершкового масла – підробка

Українські журналісти провели дослідження ринку українського масла. Було виявлено, що продукція, яка згідно складу має містити 100% коров’ячого молока – складається лише з модифікованих жирів, повідомляє “Інвестор”.

Значний резонанс викликало дослідження яке провили журналісти, в ході якого виявили, що переважна більшість продуктів які на упаковці мають назву “Вершкове масло”, таким не являються, а містять в своєму складі модифіковані жири. Крім того, один із продуктів який позиціонує себе як масло із Білорусі насправді виробляється в Україні. До того, представники Білорусі заявили, що не здійснюють поставок продукції в Україну.

Заборонений експорт: Україна стала лідером з незаконних поставок деревини в ЄС

Журналісти також, перевірили заводи де мало б вироблятися масло і виявилось, що за двома адресами підприємства не функціонують. У селі Шишаки, демав би розташовуватись один завод виявилось, що він  не працює від 2016 року. На території все опломбовано, просто неба іржавіють ванни для сиру та ємкості для вершків. 

«Євробляхи в законі», як передвиборчий козир

За адресою іншого виробника на Прикарпатті в смт. Рожнятів взагалі розташований приватний будинок. Проте в селищі розташований все ж завод молочних продуктів, однак за словами місцевих жителів вони давно не бачили, щоб сюди закуповлювали молоко. Журналісти підрахували, що собівартість продуктів, які виготовляють вказані виробники, складає 5 гривень, в той час коли в магазині їхня продукція вартує вже 25-30 грн. 

Французькі сири з Білорусі: Росія продовжує продовольче ембарго

“На кілограмі навар складає мінімум 300%. Та найстрашніше не надприбутки шахраїв, а величезна біда для здоров’я. По суті і наслідками це дуже схоже на торгівлю низькопробною наркотою”,

– підсумовують журналісти.

Після журналістського розслідування, Держспоживслужба провела власне, і підтвердила інформацію щодо фасльсифікату. В результаті було виявлено заводи які не працюють, хоч продукція з їхнім маркуванням є на ринку. Такими виявились ТОВ “Техмолпром”, ТОВ “Гадячсир”, ТОВ “Лозинський молочний завод”, ТОВ “Полтавамолпрод”, а також ПВП “Молокозавод-Карпати”.

Отже, можна константувати, що переважна більшість продукції, яка приваблює покупців дешевизною це підробка і є шкідливою для здоров’я. Та найбільше, що обурює це бездіяльність контролюючих органів, котрі мали б не допускати фальсифікат на ринок, а до недобросовісних виробників застосовувати покарання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *