Заборонений експорт: Україна стала лідером з незаконних поставок деревини в ЄС

Незважаючи на мораторій на вивезення з України лісу-кругляку за останні чотири роки його експорт до країн Євросоюзу виріс на 75%, повідомляє “Інвестор”.

Незоконна вирубка українського лісу останнім часом виросла із локальної проблеми до національної і якщо нічого не зміниться то ситуація загрожує обернутись екологічною катастрофою. При цьому варто зауважити, що незаконна вирубка і поставка лісу до країн ЄС відбувається не без допомоги компаній з Євросоюзу.

«Євробляхи в законі», як передвиборчий козир

При цьому, з 2013 року в ЄС діє Регламент, який встановлює критерії експорту деревини на ринок країн ЄС, — EUTR. Він прямо забороняє імпорт дерев, незаконно отриманих у країні походження, а ще вимагає від імпортерів проводити юридичні перевірки “з належною обачністю” для мінімізації ризику потрапляння незаконної деревини на внутрішній ринок Союзу.

Французькі сири з Білорусі: Росія продовжує продовольче ембарго

Однак, як можна побачити, що цей механізм перевірки по відношенню до України не працює. За останніми даними з території нашої держави до країн ЄС імпортується більше незаконної деревини, ніж з будь-якої іншої країни світу і більше, аніж із країн Латинської Америки, Африки та Південно-Східної Азії, разом узятих. 

Вирішення питання євроблях: перший крок зроблено

За інформацією британської неурядової організації Earthsight, ні мораторій на вивіз деривини, а ні регламенти ЄС ніяк не впливають на поставки лісу з України. За чотири останніх роки його експорт до країн ЄС зріс на 75%, а оборот коштів в цьому “бізнесі” перевищив позначку в мільярд євро у 2017 р.

На даний час, як зазначають експерти, майже 60% вирубок які проводяться є незаконними і найчастіше прикриваються надуманими причинами санітарних рубок. При цьому, на країни Євросоюзу припадає 70% українського експорту деревини.

Тобто, можна зрозуміти, що у відношенні українського лісу європейське законодавство чомусь закриває очі на його незаконний експорт. Однак і наші урядовці та правохоронці не роблять реальних кроків для того, щоб припинити цю злочинну діяльність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *