Вирішення питання євроблях: перший крок зроблено

Перед початком своїх канікул Верховна рада зробила перший крок до вирішеня питання автомобілів на європейській реєстрації. Народні обранці проголосували в першому читанні законопароект №8487 , котрий змінює теперішні акцизні правила, та встановлює чіткий коефіцієнт розрахунку, повідомляє “Інвестор”.

За зміни до податкового кодексу проголосували 265 депутатів. Таким чином, в новому законопроекті прописані базові ставки для акцизу: для авто з бензиновим двигуном — 50 євро, для авто на дизелі — 75 євро. Для того, щоб розрахувати акцизну ставку, яку потрібно буде сплатити розроблений коефіцієнт. Відповідно до якого акцизна ставка дорівнюватиме базовій ставці помноженій на об’єм двигуна та кількість календарних років від випуску авто до 2017 року.

За новими правилами акцизний збір буде на порядок меншим за той, що діє зараз. Хоча звісно, завдяки коефіцієнту років, купувати старі авто буде невигідно. Таким чином законотворці хочуть стимулювати українців купувати новіші автомобілі. Також цей законопроект вводить обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення.

За новими правилами зростає відповідальність за порушення митних правил. Особа, яка ввезла в Україну автомобіль в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування або розпорядження іншим особам чи розукомплектовувати його.

Суворо заборонено використовувати автомобіль ввезений в режимі транзиту в підприємницькій діяльності чи для отримання доходу, наприклад, для роботи в таксі. За порушення встановлених правил передбачено штраф — 34 тисячі грн. Також покарання буде для тих осіб котрі отримали у володіння чи використання транзитне чи тимчасово ввезене авто. Перша фіксація зазначених порушень працівниками Нацполіції передбачає стягнення з порушника 8,5 тис грн, повторна фіксація — 17 тисяч грн, позбавлення права керування на 1 рік та оплатне вилучення авто за рахунок порушника.

Також, проект закону запроваджує штрафи та покарання за порушення строків режимів транзиту та тимчасового ввезення, тобто за невивезення авто за межі країни своєчасно. Розміри штрафів будуть залежати від кількості днів перевищення встановлених строків. За один день прострочення вивезення транзитного авто з порушника буде стягнуто 170 грн, а за три дні відтермінування вивезення тимчасово ввезеної машини — 850 грн. Якщо порушник прострочив на більше ніж один місяць, то потрібно заплатити 170 тисяч грн або навіть можуть конфіскувати транспортний засіб за рішенням суду.

Також, законопроект передбачає активну взаємодію митної служби та національної поліції для виявлення та покарання порушників. Національній поліції буде надано право перевіряти особу водія авто з іноземною реєстрацією на відповідність особі, яка його ввезла. Якщо за кермом буде будь-яка інша особа, поліцейський може накласти на водія відповідний штраф і повідомити про порушення митних правил митницю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *