Сі Цзіньпін відповів, чи готовий Китай бути партнером і другом США

Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що мирне співіснування є основною нормою міжнародних відносин, якої КНР і Сполучені Штати повинні дотримуватися.

Про це він сказав у виступі на спільному вітальному бенкеті груп дружби США – Китай у Сан-Франциско, повідомляє МЗС КНР.

“Китай готовий бути партнером і другом Сполучених Штатів”, – заявив лідер КНР.

За його словами, фундаментальними принципами, яких Китай дотримується у відносинах зі США, є взаємна повага, мирне співіснування та взаємовигідна співпраця.

Сі Цзіньпін пояснив, що взаємна повага передбачає розуміння і поважне ставлення обох країн до унікальних шляхів розвитку і соціальних систем одна одної, сформованих їх власною історією, культурою, географічним розташуванням та іншими чинниками.

“Ці два шляхи різні, але обидва є вибором людей, обидва ведуть до загальних цінностей усього людства і обидва слід поважати”, – сказав лідер КНР.

Мирне співіснування, за його словами, є основною нормою міжнародних відносин, якої Китай і Сполучені Штати повинні дотримуватися.

“Розглядати Китай, який наполягає на мирному розвитку, як загрозу,… означає збитися зі шляху. Китай ніколи… не втручається у внутрішні справи США і не має наміру кидати їм виклик. Китай радий бачити процвітаючі Сполучені Штати, і так само США… повинні вітати мирний, стабільний і процвітаючий Китай”, – підсумував Сі Цзіньпін.