Аграрії на передовій: нардеп розповів, як проходить посівна в Україні в умовах війни (ВІДЕО)

Член комітету Ради з питань аграрної політики Дмитро Соломчук розповів, чи успішно нині проходить посівна кампанія в Україні в умовах війни.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: За словами політика, аграрії вже повністю завершили посів ячменю та пшениці в країні. На підході тепер – кукурудза, соя та бобові культури.

Нардеп наголосив, що в Західній та Центральній Україні посівна кампанія проходить успішно, а культури вирощуються у повному обсязі. Складніша ж ситуація на Сході та Півдні країни, а також деяких областях Півночі через активні воєнні дії або їх наслідки.

“На деяких територіях було здійснено підживлення, але врожаю буде достатньо. Щодо ячменю та пшениці – посівна вже завершена. Аграрії переходять до посіву кукурудзи, сої й інших бобових культур, та трішки пізніше соняшник. Зрозуміло, що на Західній та центральній частині України, все більш-менш стабільно і вистачає палива, засобів захисту рослин, насіння та техніки. Складніша ситуація – це Чернігівська, Сумська, Миколаївська, Донецька, Луганська області”, – додав Дмитро Соломчук.

Читайте також: В ОП прокоментували план відновлення України

Зауважимо, що нині вже засіяно понад 2,5 млн га, що становить близько 20% від прогнозу на теперішню посівну.