“Укрзалізниця” відкриває карти – всі фінанси компанії тепер відкриті для перегляду

“Укрзалізниця” буде однією з перших державних компаній, що приєдналась до Єдиного веб-порталу використання публічних коштів (E-Data). Відтепер усі фінансові справи компанії будуть відкритими для усіх хто цікавиться роботою компанії, повідомляє “Інвестор”.

“Укрзалізниця” є однією із найбільших державних компаній, крім того вона є однією з найважливіших, адже забезпечує 3% ВВП, але ще й крім того здійснює перевезень на 35% ВВП. Таким чином компанія відкривши свої фінанси декларує перед інвесторами та суспільством свою надійність.

Пластик залишається в минулому: ЄС планує повністю перейти до екологічних матеріалів

Лише минулого року компанія прерахувала до бюджету 17,5 млрд грн. Її активи складають суму в понад 270 млрд грн.  Крім укрзалізниці у відкритому доступі свої фінанси має тільки Державне казначейство.

За словами в.о. голови компанії Євгена Кравцова лише за минулий рік було оголошено тендерів більш, як на 55 млрд. грн, укладено договорів на понад 26 млрд. грн, а загальний обсяг тендерів, оголошених через систему Prozorro, становить 77 млрд. грн.

На Житомирщині запрацює спеціальний насіннєвий завод

Тепер же абсолютно усі фінансові справи компанії буде відкрито. На першому етапі заплановано опублікувати лише цього року понад 100 тисяч транзакцій на загальну суму понад 10 млрд грн. Що найважливіше  в системі буде уся інформація про співпрацю Укрзалізниці з понад 4 тисячами контрагентів, оскільки E-Data відображає усі платіжні документи, включаючи і назву контрагента, і призначення платежу.

Подібний крок є радикально реформаторським, оскільки для компанії таких масштабів це не проста справа відкрити свої фінанси. Проте, цей крок матиме значяний позитив у майбутньому, бо відкритість фінасів символізує надійність компанії. Така модель сприятиме залучення потенційних інвесторів, а також громадському моніторигу для забезпечення якісніших послуг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *