Пластик залишається в минулому: ЄС планує повністю перейти до екологічних матеріалів
Єврокомісія планує до 2025 року зменшити кількість пластику у використанні до мінімуму. Для цього країни ЄС мають використовувати 90% пластикових пляшок, що підлягають переробці. За пластикове сміття, яке не підлягає вторинній переробці, на країни ЄС пропонується накладати штраф у розмірі 80 центів за один кілограм сміття, повідомляє “Інвестор”.
Кожна з європейських країн по своєму намагається вирішити питання із зменшення кількості відходів та їх вторинної переробки. Проте, раніше не існувало чітко визначеної спільної стратегії, саме тому Єврокомісія вирішила затвердити певні спільні вимоги.
Євростат повідомляє, що у період з 2005 по 2015 рік кількість пластикових відходів через упаковку харчових продуктів зросла на 12 відсотків. Країною рекордсменом за кількістю пластикового сміття є Ірландія тут на одну особу на рік припадає близько 61,5 кг таких відходів. Найменший показник в співдружності має Хорватія – 12,4 кг.
Загалом в Євросоюзі щороку накопичується близько 26 мільйонів тонн пластикового сміття. Важливо, що перобляють лише 30% від цієї суми, а решта – викидається, при цьому 85% сміття на узбережжях ЄС також є пластиковим. Екологи зазначають, що зараз у Світовому океані накопичилось близько 149 мільйонів тонн пластику.
Український літак без України: Росія хоче самостійно випускати «Руслан»
Єврокомісія для вирішення цієї проблеми запроваджує низку заходів. Зокрема, планується заборонити використання одноразового посуду та столових приборів, трубочок-соломинок для напоїв, паличок для вати і пластикових кріплень для повітряних кульок. Також хочуть суттєво обмежити використання пластикових упаковок для їжі, яку продають на винос закусочні, кришок.
Український аграрний сектор притягує все більше інвестицій
Крім того, Єврокомісія планує добитись того , щоб до 2030 року усі без винятку пластикові упаковки в країнах Євросоюзу вироблялись із матеріалів, придатних для повторної переробки та подальшого використання.
Таким чином, європейські країни піклуючись про екологію намагються активно вирішити питання сміттєвого забруднення. Для України план заходів від Єврокомісії теж буде корисним, оскільки держава вже давно потерпає від збільшення сміттєвих полігонів та забруднення, левовою часткою якого є пластик. Окрім того такі стратегії є шансом для виробників та інноваторів, що пропонують екологічні упавки.