В Україні зростатиме кількість працюючих пенсіонерів

Новий закон про пенсійну реформу ухвалила Верховна Рада ще минулого року. У ньому прописані вимоги до мінімального страхового стажу для виходу на пенсію. Однак є одне але. Вимоги до стажу зростатимуть до 2028 року, таким чином в Україні збільшиться кількість людей пенсійного віку, які не можуть вийти на пенсію, повідомляє “Інвестор”.

Відповідно до вимог страхового стажу майже кожен другий буде виходити на пенсію в 63 або 65 років, а не в 60.

Солодкий експорт: цьогоріч Україна експортувала понад 55 тонн кондитерських виробів

Згідно із номами нового закону, для того, щоб вийти на пенсію в 60 років потрібно мати принаймні 26 років стажу. При цьому щорічно впродовж 10 років норма зростатиме на 12 місяців. Відповідно для пенсії у 65 років потрібно щонайменше 15 років стажу, а  для пенсії у 63 треба мати від 16 років стажу.

Транзиту не буде? — Росія не гарантує поставки газу в 2019 році

Водночас за підрахунками Мінсоцполітики в 2028-му тільки 55% виконають вимоги щодо стажу. Решта працюватимуть до 63 і 65 років.

Кількість тих, хто вийде на пенсію у 65 років, майже не зміниться за 10 років. Якщо цьогоріч таких буде 4%, то через 10 років  – 5%. Оскільки,   вимоги для отримання пенсії у 65 років не змінюються – потрібно мати стаж у  15 років. У той же час кількість українців, які вийдуть на пенсію “вчасно”, скоротиться із 70% до 55%.

У новому законі є й нововведення українці можуть купити собі стаж якого не вистачає. За однією схемою вартість одного додаткового року становитиме  19,6 тис. грн. За іншою схемою можна наперед подати заяву  у Пенсійний фонд про добровільну сплату мінімального внеску – 22% від мінімалки. Зараз це 819 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *