У  Мінекономіки розповіли як українці зможуть оформити пільгову іпотеку під 3%

Уряд затвердив умови забезпечення масового іпотечного кредитування для держкомпанії “Укрфінжитло” в рамках програми “Доступна іпотека”. Про це у своєму телеграм-каналі повідомило Міністерство економіки України.

З 1 жовтня отримати пільговий кредит під 3% на 20 років з початковим внеском в розмірі 20% для купівлі житла зможуть:

  • військовослужбовці, працівники сектору безпеки та оборони;
  • медики;
  • вчителі та педагогічні працівники;
  • науковці.

Роботодавці цих категорій працівників зможуть компенсувати їм початковий внесок та частину тіла кредиту коштом бюджетних програм. 

Пізніше програма стане доступною для всіх українців, чия житлова нерухомість не перевищує 52,5 кв. м +21 кв. м на кожного члена сім’ї.

“Таким чином українці, і, в першу чергу, наші військові, правоохоронці, лікарі та вчителі, зможуть придбати квартири на пільгових умовах. Це частково розв’яже проблему нестачі житла, поверне українців, які втратили свій дім, з-за кордону та активізує галузь будівництва завдяки зростанню обсягу замовлень”, – зауважила Перша віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

В рамках програми можна буде придбати житло до 52,5 кв. м загальної площі + 21 кв. м на кожного наступного члена сім’ї. 

Також вартість 1 кв. м не має перевищувати опосередковану вартість спорудження, визначену Мінрегіоном та збільшену у 2,5 рази для обласних центрів, міст з населенням понад 300 тис. осіб, на відстані до 15 км від Києва, у 2 рази – для міст з населенням 100-300 тис. осіб, в 1,75 рази – для інших населених пунктів.

Житло обов’язково застрахують від ризиків випадкового знищення або випадкового пошкодження на повну оціночну вартість. Оформити іпотеку, можна буде в додатку “Дія”.