Нафта дешевшає чи дорожчає?

Нафтовий ринок завжди був надчутливим до міжнародних подій, а найголовніше від перспектив збільшення чи зменшення пропозиції від країн постачальників. Після доволі низького падіння цін планується чергове здорожчання, повідомляє “Інвестор”.

Ціни на нафту почали знижуватись в середу вранці, внаслідок реакції ринку на дані Американського інституту нафти (API) про несподіване зростання запасів нафти в США.

За даними API, за тиждень до 20 квітня запаси нафти в США виросли на 1,1 мільйона барелів. При цьому аналітики очікували зниження запасів. Між тим запаси бензину знизилися на 2,7 мільйона барелів, дистилятів – на 1,9 мільйона барелів. 

Проте перед тим як зреагувати на цю новину ринок мав невеликий стрибок цін від новини, що в майбутньому можливе продовження санкцій відносно Ірану, це в свою чергу зменшило б теоретичну пропозицію на ринку.

Від таких повідомлень нафтовий ринок ніяк не може набути якоїсь стабільності і поки, що має цінові коливання. Проте, аналітики вважають, що період надлишкової пропозиції на ринку, який почався в 2014 році, поступово буде закінчуватись. Цьому сприяють періодичні збої в постачаннях, а також високий попит на чорне золото.

Проте, коливання на ринку нафти слабко впливають на цінову політику продавців пального, котрі задля убезпечення себе від коливань дещо завищують її. Зниження можливе тільки після значного і прогнозованого періоду перенасичення ринку нафтою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *