Польські власники – українські водії: євробляхи як норма

Польські прикордонники з початку року провели понад мільйон перевірок транспортних засобів і зазначають, що близько 40% автомобілів, що перетинають кордон належать для українських власників, повідомляє “Інвестор”.

Поки урядовці ніяк не можуть вирішити проблему із автомобілями на єврономерах, цим питанням вже зацікавились в сусідній Польщі. Польські митники розпочали перевірку автомобілів, що перетинають кордон у напрямку України.

За шкідливі звички потрібно платити: в Україні дорожчає алкоголь

Також, проблема стала тиражована у польських медія. Зокрема, там звучать такі повідомлення, що  

“Україна для захисту свого ринку від припливу автомобілів з ЄС ввела високі ввізні мита. Однак це не може зупинити заповзятливих автовласників, які знайшли спосіб обійти обмеження. Для цього співвласником автомобіля вписують громадянина Польщі”.

Польська сторона зазначає, що для реєстрації достатньо надати польським органам документ про те, що польський громадянин володіє хоча б мінімальною часткою авто у розмірі 1% від вартості транспортного засобу. Частка польського “співвласника” при цьому становить 100 злотих, з якої не сплачуються які-небудь податки. таким чином це є злочинна корупційна схема і якій в Польщі планують знайти вирішення.

Польські фермери проти: українська продукція завойовує нові ринки

Як повідомляють митники та інші державні органи кількість авто які мають двох власників, але дефакто належать українцям стрімко зростає. На сьогодні лише в Перемишльському повіті, кожен десятий автомобіль має польського та українського співвласників 6,6 тисячі з 66 тисяч зареєстрованих авто.

Україна на мілині: як через окупацію Криму Україна втратила свої морські ресурси

Загалом же ситуація виглядає так, що понад 40% транспортних засобів з польською реєстрацією, що перетинають пункти пропуску на українсько-польському кордоні, належать українським власникам. Проблема із так званими євробляхами затягнулась і її вирішення вимагає насамперед політичної волі. Тому більшість експертів схиляються до думки, що певне вирішення варто очікувати лише після виборів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *