Польські фермери проти: українська продукція завойовує нові ринки

Польські фермери  здавалося б надійно закріпились на ринку сільгоспродукції і особливо ягід та фруктів. Єдине, що їм потрібно для розвитку це більша кількість робітників. Проте ситуація радикально міняється із виходом на ті ж ринки української продукції, повідомляє “Інвестор”.

Минулого року українські виробники збільшили експорт ягід до країн ЄС. Таким чином українська продукція почала конкурувати із польською, а часто навіть витісняла її з ринку за рахунок нижчої ціни.

Україна на мілині: як через окупацію Криму Україна втратила свої морські ресурси

Цьогоріч українські виробники малини можуть потрапити під обмеження в Польщі. Оскільки сезон цієї ягоди розпочався лише тиждень назад, але її ціна вже впала майже на половину. Особливо негативно на експорт української малини відреагували польські фермери. В они вимагають від свого уряду заборонити імпорт української малини.

Потокові війни — продовження: Азербайджан презентував новий газопровід в Європу

Ситуацію, що склалася, фермери вже називають критичною для себе, насамперед, з економічної точки зору. Як зазначає староста міста Красник Анджей Маж:

“Якщо ціна зберігатиметься на тому ж рівні, нам загрожує локальна економічна криза”

Станом на 13 червня 2018 р., середня ціна за кілограм малини у місті Красник, що у Люблінському воєводстві у Польщі, впала до критичної позначки в 2 злотих (0,47 євро/кг). Це при тому, що в минулому році середня ціна на малину в Польщі складала 3,5 zl/кг.  Станом на сьогодні надходять повідомлення про те, що деякі фермеризмушені розпродавати свою ягоду майже на 75% дешевше.

Солодкий експорт: українські виробники нарощують продажі цукру на зовнішні ринки

 Отже українські виробники мають всі можливості не тільки здійснювати продажі своєї продукції за кордон але й якісно конкурувати на ринку з іншими виробниками. Таким чином українці можуть не лише працювати на польських фермерів, але і самим створювати конкурентний продукт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *