Брак кадрів: Японія спрощує законодавство для нових трудових мігрантів

Японія відома своїми строгими імміграційними правилами. Однак через старіння нації та потребу в трудових ресурсах країна іде на значні законодавчі поступки, повідомляє “Інвестор”.

Японія є однією із найзакритіших країн сюди вкрай важко потрапити для того, щоб розпочати роботу.  Особливо важко потрапити в цю країну для так званої “некваліфікованої робочої сили”. На некваліфіковану працю працю в Японії можуть розраховувати лише іноземці японського походження, стажери, а так само іноземні студенти, які вирушають по спеціальних міжнародних програмах.

Коболєв проти Гройсмана: Нафтогаз судитиметься з Кабміном за 56 мільярдів гривень

Visa і Mastercard прощавайте: росіян готують до відключення платіжних систем

Для того, щоб потрапити в Японію існує сім видів віз. Крім типів віз існують так звані уточнення до віз – статуси. Існує всього 28 статусів. Статус більш детально пояснює: цілі в’їзду в країну і терміни перебування в ній. Так, наприклад, іноземцям, які мають статус “стажування” або “навчання”, може бути надана так само і можливість працювати. Для цього потрібно подати відповідне прохання. Однак статусиці статуси не дозволять для вас мати повноцінну оплачувану роботу. Така можливість дається лише в певних областях ринку праці і, не більше, ніж чотири робочих години на добу.

Проте, в минулу суботу Парламент Японії схвалив закон, що дозволить в’їзд до країни сотням тисяч трудових мігрантів. 

Нова система почне роботу у квітні наступного року. Головне її завдання це допомогти 14 галузям промисловості Японії, які страждають від браку працівників. Йдеться, зокрема, про будівництво, сільське господарство, а також сфери громадського харчування та догляду за літніми людьми.

Українці в Польщі потрапили в рабство на нелегальній тютюновій фабриці (фото, відео)

Відповідно до нової візової системи потенційним трудовим мігрантам буде запропоновано два типи віз. Перший тип віз дозволить людям, що проходили практику в Японії, подовжити термін перебування в країні ще на п’ять років у разі, якщо претенденти складуть тест з японської мови. За другим типом віз до Японії зможуть в’їхати на роботу кваліфіковані працівники разом зі своїми родинами.

Українські ТЕС виробляють найдорожчу електрику в світі (іфографіка)

Зараз в і в Японії нараховується близько 1,28 мільйона іноземних працівників. Однак, через старіння нації та низьку народжуваність постійно виникає брак кадрів, саме це має виправити новий закон, а його чіткі умови мають впливати на асиміляцію мігрантів в японському середовищі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *