Українські ТЕС виробляють найдорожчу електрику в світі (іфографіка)

Вугільна енергетика поступово відходить в минуле. Загальносвітовою тенденцією є перехід до відновлювальних джерел  енергетики. Британська компанія здійснила глобальне дослідження теплової енергетики відповідно до якого українці платять найбільше за електрику від ТЕС, повідомляє “Інвестор”.

В світі існує міф про те, що теплоелектростанції виробляють чи не найдешевшу електрику, однак дані говорять, що це не так. Відповідно до дослідженння британської аналітичної компанії Carbon Tracker уже зараз 35% електрики ТЕС є дорожчими аніж встановлення та виробництво відновлювальних джерел енергетики. При цьому очікується що до 2030 року цей відсток буде складати 96%.

Рік перевірок: у наступному році держава візьметься за ФОПів

McDonald’s проти: американська компанія судитиметься з українсько через попкорн

Відповідно до дослідження британців українські ТЕС є найнеефективнішими у світі, а українці значно переплачують за вироблену ними електрику. Ціна електрики від українських ТЕС на 30-40% дорожче чим в ЄС і на 70% ніж в Росії.

Згідно з дослідженням в Україні найбільші в світі видатки на роботу ТЕС, в той час коли в Індонезії ці витрати майже в два рази менші.

Експерти зазначають, що така ситуація в Україні склалася через фактичну монополію в вугільній галузі та ТЕС. Понад 80% всього вугілля в країні видобуває компанія ДТЕК мільярдера Рината Ахметова. В той же час, йому належить абсолютна більшість ТЕС. таким чином для нього вигідно спалювати на своїх станціях більше вугілля.

Зустріч G20: які будуть наслідки для світової економіки

Собівартість видобування це приблизно 1200 -1300 грн за тонну, однак на ТЕС воно продається майже в двічі дорожче. Все це завдяки формулі Роттердам +. Голова асоціації споживачів електроенергії та комунальних послуг Андрій Герус відзначає, що ця схема є вигідна для Рината Ахметова. Оскільки відповідно до неї ціна на вугілля визначається до ціни на нього у порту Роттердаму плюс доставку. Проте ця формула не враховує, що вугілля може постачатись з іншого місця і може  бути не належної якості. Відповідно ціна на вугілля в Україні вища ніж в тих країнах які взагалі його не видобувають

Українські ТЕС є неефективними та витрачають занадато багато палива, багато обладнання на них є вже морально застарілим. Сама галузь була створена понад пів століття тому і з того часу фактично не модернізувалась, оскільки приватні власники тільки витискають прибуток. Хоча в тарифах на електроенергію закладений коефіцієнт, що мав би іти на модернізацію ТЕС. Таким чином, в Україні за останні роки ціни на електрику виросли на понад 300%, а самі українці через схеми у цій галузі уже переплатили 15 млд гривень.

Компанія з Вінничини почала виробляти унікальні рослинні напої

Як висновок ми бачимо, що фактична монополія однієї компанії у вугільній галузі та у сфері виробництва енергії призводить до того, що страждають від цього користувачі, а збагачується Ринат Ахметов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *