Рік перевірок: у наступному році держава візьметься за ФОПів

В наступному році держава планує перевірити 17 тисяч підприємств. Основний акцент перевірок будуть ставити на відносинах між підприємцями та ФОПами для того, щоб виявити компанії котрі таким чином оформляють своїх працівників, повідомляє “Інвестор”.

Згідно із статистикою в Україні зараз зареєстровано близько двох мільйонів ФОПів, однак не всі з них ведуть підприємницьку діяльність. Є компанії, що укладають договори з підприємцями замість оформлення трудової книжки. Це дозволяє зменшити податкове навантаження.
 
В державі вже підрахували, що через таку схему бюджет недоотримує від  2,5 – 5 мільярдів гривень. Саме через це і будуть проводитися перевірки. Однак, перевірятимуть не ФОПів, а роботодавців і деталі договорів укладених між ФОПом та компанією. В Держпраці уточняють, що ці перевірки будуть проводити не окремо а разом із плановими. 
 
Також, тут зауважують, що від початку року вони вже виявили понад 10 тисяч працівників, у яких замість трудового договору значився цивільно-правовий. Найчастіше до такого вдавалися у сферах сільського господарства, будівельній, готельно-ресторанному бізнесі.

Такі перевірки будуть проводитись відповідно до прийнятого у вересні розпорядження Кабінету міністрів України, яке передбачає комплексні заходи з детінізації зайнятості населення країни. У Держпраці кажуть, такі перевірки — частина виконання цього розпорядження.

Як вважає керівник Київського центру підтримки розвитку бізнесу, юрист Дмитро Гарний, ці перевірки ініційовані лише з однією метою  збільшити надходження до бюджету країни. Він зазначає:

“Аналітики Пенсійного фонду та Уряду проаналізували, з яких сфер в Україні можна взяти більше податків і внесків до Пенсійного фонду. Вони зрозуміли, що сфера IT дуже приваблива. Якщо навіть вони не зможуть перевірити та оштрафувати усі підприємства, то треба хоча б закинути цю інформацію в інтернет та дати декілька судових рішень з практики такої перевірки. Вони розраховують на те, що хоча б якийсь процент бізнесу українського злякається і почне просто більше платити”.

В тому випадку, якщо на фірмі будуть знайдені такі порушення доведеться заплатити штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат, тобто майже 112 тисяч гривень. З наступного року ця сума зросте до 125 тисяч у зв’язку із підвищенням “мінімалки”.  За результатами перевірок, Державна фіскальна служба з січня до жовтня 2018-го роботодавцям нарахувала штрафів на понад мільярд гривень за порушення податкового законодавства. З них – понад 700 мільйонів штрафу – податок на доходи фізичних осіб. Ще 600 мільйонів – доплати єдиного внеску.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *