Антирейтинг: Україна ввійшла в десятку країн-донорів мігрантів

Через нестабільну  економічну ситуацію все більше українців вирішують покинути країну та працювати за кордоном. На сьогоднішній день цифра досягла 4 мільйонів  трудових мігрантів, повідомляє “Інвестор”.

У глобалізованому світі трудова міграція з кожним роком зростає . За даними ООН  у 2017 році кількість міжнародних мігрантів досягла  числа у 258 млн. осіб (або ж 3, 3% всього працездатного населення планети). В основному міграційні потоки спрямовані від менш розвинених країн до більш багатих. Додаткову хвилю мігрантів додають воєнні сутички.

Фахівці вважають, що більша мобільність робочої сили сприяє економічному розвитку, оскільки економить ресурси. Проте є ряд негативних чинників які стосуються в основному країн-донорів. Оскільки, міграція забирає спочатку низькооплачуваних працівників, які в основному працюють в сільському господарстві це призводить до його занепаду, а також, забирає одних із найбільш кваліфікованих працівників спричиняючи таким чином дефіцит у цілих галузях.

Всі вище зазначені чинники яскраво проілюстровані в Україні. Зараз вона входить до першої десятки країн-донорів міжнародних мігрантів у світі. За різними оцінками кількість трудових мігрантів сягає 4 млн. осіб. При цьому, одночасно за межами країни може знаходитися близько 2,6-2,7 млн. осіб.

 Починаючи з 2001 року сукупний виїд українців за кордон перевищує в’їзд в країну. Впродовж 2002-2017 років сукупний виїзд українців за кордон склав 6,7 мільйонів осіб. Найбільш популярними напрямками для виїзду за кордон є Росія та Польща.

Дані свідчать, що з 2001 року український кордон перетнуло 6,3 млн осіб, які згодом не повернулися, при чому 3 млн. перетнули кордони ЄС, а приблизно 3,2 млн. кордон Росії. За той сами період в Україну в’їхало близько 8,8 млн. іноземців. Найбільше – 3 млн. з Росії, 2,7 млн. з Молдови, 2,2 млн. з країн ЄС і ще о,8 млн. з Білорусі.

 

Росія – все ще один із найпопулярніших міграційних напрямків, з 2014 року міграційний потік змінив напрямок з Росії до Польщі. Загалом, за 2014-2016 роки українці почали їздити у західному напрямку на 42% частіше, а кількість мігрантів, які офіційно виїжджали на заробітки, зросла втричі.

Загалом трудовими мігрантами в Україні є близько 16% працюючого населення. Міграційний потік зараз носить маятниковий, короткостроковий характер: більшість трудових мігрантів заробляють гроші закордоном і воліють повернутися назад в Україну.

Український уряд має розробити ефективні інструменти, для дослідження міграції, для подальшої боротьби із причинами та наслідками цього явища. Поки, що українські урядовці бачать єдиний вихід для того, щоб скоротити кількість мігрантів – це підніти мінімальну заробітну плату. Проте, тут слід зважати на досвід інших країн, наприклад, Болгарія борючись із віддтоком робочої сили стрімко збільшувала зарплатні, що було не підкріплено розвитком економіки і спричинило ще глибший її занепад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *