Зустріч G20: які будуть наслідки для світової економіки

Велика двадцятка є неформальною зустріччю провідних світових економік які виробляють майже 90 відсотків світового валового продукту. Попри неформальний характер, рішення які приймаються на цій зустрічі мають визначне рішення для світової економіки і формують напрямні стратегії на майбутній розвиток. На останній зустрічі обговорювали  питання мит, торговельних угод, вільного доступу усіх до ринків та звісно глобального потепління, повідомляє “Інвестор”.

Ця зустріч G20 відбувалася на фоні відразу кількох кризових явищ – від митного протистояння між США та Китаєм і проблем із виходом Великобританії з ЄС до кризи на Азові. Цьогорічний самміт засвідчив значні протиріччя між країнами учасниками.

Компанія з Вінничини почала виробляти унікальні рослинні напої

Це можна побачити в підсумковому документі зустрічі. Так, у ньому наголошується на важливість “міжнародного порядку, заснованого на правилах”.

Перемога «жовтих жилетів»: Уряд франції відмовився від підвищення цін на пальне

Головними обіцянками країн-учасниць є  створювати кращі робочі місця, вплинути на чинники міграційних криз, а також провести “необхідну реформу” Світової організації торгівлі (СОТ).  Зокрема рішення по СОТ лобіювали США. Однак в підсумкових заявах нічого не сказано про те як потрібно боротися із протекціонізмом та дотриманням багатосторонніх торговельних угод.

Бізнес на євробляхах: поляки залишаються у вигоді

Під час цієї зустрічі МВФ, зокрема наголошував на тому, що усі країни цього об’єднання повинні бути консолідованими для того, щоб не допустити чергову економічну кризу. Очільниця фонду зазначила, що небезпека є реальною, якщо адміністрація президента США Дональда Трампа продовжить свою митну політику, спрямовану на захист внутрішнього виробника.

Франція відмовляється від атомної енергетики

Директора МВФ Крістін Лагард підкреслила:

“Є нагальна потреба в розрядці торговельних суперечностей, скасування підняття мит та оновлення багатосторонньої торговельної системи”.

Значні дискусії точилися довкола Паризької угоди задля протидії змінам клімату. Президент США Дональд Трамп наполягав на своєму рішенні виходу із угоди, крім того було зауважено, що потрібно зважати на економіки країн які розвиваються і не завжди можуть дотримуватись обіцянок  за цим договором.

Нічийний кабель: на Закарпатті розкрадають мережу спецзвязку

Окремою темою на зустрічі було загострення на Азовському морі. Німецька канцлерка Анґела Меркель разом із президентом Франції Еммануелем Макроном вона також нагадала російському лідеру Володимиру Путіну про необхідність повернути Україні кораблі та матросів, затриманих нещодавно. Зазначимо, що Росію продовжують ігнорувати на таких великих зустрічах.

Важливим підсумком з’їзду став той, що фактично по його завершенню Росія відновила рух кораблів через Керченську протоку до українських портів Маріуполь та Бердянськ. Міністр Володимир Омелян з цього приводу зазначив, що наступним кроком має бути звільнення українських моряків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *