Бізнес на євробляхах: поляки залишаються у вигоді

Приблизно в 2016 році розпочався ввіз в Україну не розмитнених автомобілів на закордонній реєстрації переважно польській та литовській. Згодом, це перетворилося на величезний бізнес до якого були залучені урядовці, правоохоронці та кримінальні кола з обох країн. Однак, із зміною законодавчої бази в Україні цей бізнес може закінчитись, але не для поляків, повідомляє “Інвестор”.

Невеликий потік завто з Європи, що почався в 2016 році до 2018 досяг цифри майже  в 2 мільйони автомобілів. Держава, яка певний час бездіяла вирішила цю ситуацію узаконити, однак іти на поступки для власників таких авто ніхто не збирався. Урядовці, коли займались питанням нових законів наголошували, що в Україні чимало перекупників котрі власне заробляють на ввезенні таких авто, проте вони забули про іншу сторону.

Франція відмовляється від атомної енергетики

Продаж старих автомобілів вигідний бізнес для поляків

Польські ділки не стояли осторонь такої золотої жили як продаж старих авто в Україну. Вони зрозуміли, що попит на європейські авта з польською реєстрацією є значним, а українське законодавство поки, що має шпарини, щоб цим скористатись. Таким чином, у Польщі виникла власна індустрія із продажу автомобілів українцям. Важливо, що на окремих форумах, а також в інтерв’ю такі польські бізнесмени розповідали про схеми як можна продати старий автомобіль. В мережі інтернет з’явилось багато оголошень  з назвою “Маєш старий автомобіль продай його за східний кордон”.

Нічийний кабель: на Закарпатті розкрадають мережу спецзвязку

Продаж старих автомобілів вигідний бізнес для поляків

Один із польських підприємців розповідає про типову схему продажу автомобілів в Україну. За словами Марціна Ворцехи (Marcin Warzecha) продаж можна зробити просто на кордоні при цьому давши хабар прикордоннику та митнику з української сторони. При цьому він зауважує, що чим старіший автомобіль ти більший прибуток отримує поляк.

Країна секонд-хенду: Україна третя у світі за імпортом вживаного одягу

Продаж старих автомобілів вигідний бізнес для поляків

Водночас, польські експерти ринку зазначили, що зазвичай таким бізнесом активно займаються громадяни із східних регіонів Польщі, котрі традиційно вважаються більш бідними і криміналізованими. Зокрема, профільні автомобільні ресурси та навіть провідні новинні ресурси пишуть про “не типову співпрацю” між українцями та жителями польських прикордонних областей де на одного жителя часто зареєстровано понад кількасот авто, які давно вже використовують в Україні.

Воєнний стан: як працюватиме економіка

Залишені автомобілі

Відповідно закони про розмитнення авто на іноземних номерах №8487 і №8488 набули чинності 25 листопада 2018 року. Протягом 90 днів “євробляхери” зможуть розмитнити машину зі скидкою 50% на акцизі. Через 180 днів почнуть діяти нові штрафи за порушення режиму транзит. Таким чином багато власників постали перед дилемою, що вони не можуть розмитнити своє авто але і нові штрафи не зможуть виплатити. І ось саме в цей момент ті ж польські ділки, які перед цим продавали для українців авта пропонують їх купити назад. Однак за пів ціни.

Залишені автомобілі

Вже зараз є інформація про те, що на території Польщі поблизу українського кордону з’явились оголошення про те, що купують авто в українців. Наприклад, куплену машину за 1,5 тис. євро можна продати полякам за 700 євро. Також, почали з’являтись оголошення про таку купівлю на польському OLX. Таким чином, у польських ділків виходить прекрасний бізнес спочатку вони продали авто українцю, а згодом викуплять його ж тільки за пів ціни продадуть на автозапчастини і знову зможуть продати на ринок України.

Залишені автомобілі

Водночас, почали з’являтись повідомлення про те, що з обох боків кордону власники які не можуть розмитнити своє авто просто залишають їх. Наші ж урядовці прийняли закони які насправді не враховують того факту, що така кількість автомобілів на іноземній реєстрації просто не зможе розмитнитись це по-перше, а по-друге досить часто легальних шляхів для розмитнення просто немає через відсутність потрібних документів. так, що в кінцевому результаті  українські власники залишаються у програші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *