У великих містах України щільність проживання людей перевищує допустиму норму в 2 – 4 рази

Зараз діючими нормами визначена максимальна щільність населення – 450 люд./га, при цьому обмеження її підвищення немає. Відповідно за наявності певного обгрунтування вона може збільшуватись, повідомляє “Інвестор”.  

Будівельні норми в державі далекі від ідеальних і однією з їхніх проблем є та, що значною мірою вони застарілі. Саме тому їх потрібно було змінювати

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми. В нових правилах пропонується ввести межі мінімальної та максимальної щільності населення у забудові та чітко обмежити можливість її підвищення з урахуванням конкретних умов. Відповідні зміни містяться у новому проекті ДБН Б.2.2-Х:201Х “Планування і забудова територій”. 

Як повідомляє заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе:

“В деяких районах великих міст бачимо суцільну забудову щільністю 1000-2000 люд./га та повну відсутність благоустрою і соцінфраструктури. Щоб унеможливити в майбутньому такі ситуації та забезпечити людям комфортні житлові умови, у новому ДБН будуть встановлені конкретні обмеження можливості підвищення щільності – допускається її збільшення максимально до 20% (це до 540 люд./га) за 2-х обов’язкових умов”.

В нових нормах чітко прописані вимоги завдяки яким забудовник може просити про збільшення щільності населення в забудові. Такими вимогами є:

 – розміщення на території мікрорайону підземних і/або багатоповерхових гаражів з автостоянками та велосипедними стоянками;

 –  наявність вбудовано-прибудованих закладів дошкільної освіти та об’єктів повсякденного та періодичного обслуговування, створення відкритих терас у житлових і громадських будинках.

Крім того, що важливо, ці вимоги мають бути виконані одночасно, для того, щоб отримати позтивне рішення для збільшення щільності. Оновлений ДБН “Планування і забудова територій” вже затверджений і буде опублікований найближчим часом. Нам же залишається вірити в те, що вимоги будуть виконуватись і забудовники не тільки створюватимуть додаткові квадратні метри, але й комфорт та інфраструктуру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *