Франція відмовляється від атомної енергетики

Франція є фактично єдиною потужною економікою в ЄС, котра до цих пір значною мірою використовує  атомну енергетику. Однак президент Макрон аносував, що до 2035 буде закрито 14 станцій, повідомляє “Інвестор”.

Багато експертів вважають атомну енергетику в Франції однією із найполітизованіших секторів. Представники цієї галузі мають своїх лоббістів для того, щоб зберігати статус кво, проте схоже Емануель Макрон все ж вирішує піти іншим шляхом.

Нічийний кабель: на Закарпатті розкрадають мережу спецзвязку

Франція – один з найбільших експортерів електроенергії в ЄС, яка дуже залежить від атомної енергетики. У країні працює 58 ядерних реакторів, які забезпечують 75 відсотків потреб країни в електроенергетиці. Найстаріша електростанція тут працює з 1977 року.

Країна секонд-хенду: Україна третя у світі за імпортом вживаного одягу

Президент  повідомива, що Франція закриє 14 із 58 атомних реакторів, що зараз працюють у країні. Реактори планують закрити до 2035 року, інформує агенція AFP. 

Шість реакторів із визначених мають закрити ще до до 2030 року. При цьому найстаріша  французька атомна електростанція Фессенхайм, що знаходиться на кордоні з Німеччиною, закриється влітку 2020 року. Зауважимо, що саме цю станцію мали закрити ще за часів президенства Франсуа Оланда, однак рішення відмінили через страй її працівників.

Європейський еко-досвід: у Львові створять завод із переробки опалого листя та органіки

Проте, Президент Франції навіть ідучи на такий радикальний крок у цій галузі виголошуючи промову щодо енергетичної політики Франції на наступні роки зазначив:

“зменшення ролі атомної енергетики не означає відмову від неї”.

Відповідно до нової стратегії Франція має скоротити кількість електроенергії яку виробляють АЕС з 75% до 50%. При цьому заміщувати потреби планують джерелами відновлювальної енергетики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *