Нічийний кабель: на Закарпатті розкрадають мережу спецзвязку

В Україні частими є ситуації, коли державна фірма стає приватною, то нові власники не розвивають її, а грабують. Схожа ситуація склалася із Укртелекомом. Компанія перейшовши в приватні руки зайнялась на Закарпатті демонтажем лінії спецзвязку не маючи на це належних дозволів, повідомляє “Інвестор”.

Викрадення кабелів, особливо тих які складаються із кольорових металів, не є чимось новим, однак на Закарпатті схоже таким чином вирішили привласнити майже 100 км. кабелю спецзвязку. Інформаційного розголосу ця ситуація набула через те, що місцеві жителі, а також лісівники почали скаржитись до поліції на невідомих котрі без будь-яких дозволів проводять земляні роботи та дістають із землі кабель. Підозру викликало і те, що “роботу” виконували переважно вночі.

Воєнний стан: як працюватиме економіка

При цьому ні один із місцевих органів не надавав дозволів на якісь роботи. За інформацією Михайла Канчі керівника  ГО “Народна Рада” невідомі проводили демонтаж ккабелю спецзвязку, який проклали тут ще в минулому столітті. Однак, а ні СБУ, ані компанія Спезвязок не мають цієї лінії на свому балансі.

Країна секонд-хенду: Україна третя у світі за імпортом вживаного одягу

спецкабель, який демонтують

Як вдалося з’ясувати журналістам цей кабель належить до відомства колись державної компанії “Укртелеком”. Речник компанії Михайло Шуранов зазначив, що дійсно цей кабель належить компанії і він був прокладений приблизно в 1955-1960 роках, однак з 2004 року ця система звязку вже не використовувалась. Саме тому було вирішено провести його демонтаж.

Європейський еко-досвід: у Львові створять завод із переробки опалого листя та органіки

Власне з демонтажем і постають певні загадки. Оскільки за словами “Укртелекому ” для цього було проведено тендер і виграла його компанія  ТОВ “Клуб Т – 2”. Колиж активісти з’ясовували, що це за компанія то виявили, що вона зареєстрована в готелі та насправді згідно з реєстром займається роздрібною торгівлею.

Велике об’єднання: Розетка та EVO об’єднали бізнеси

В “Укртелекомі ” цей факт не коментують, проте зазначають, що весь демонтований кабель спеціально збирається докуметується та згодом буде проданий на сировину.

Журналісти з’ясували скільки ж може коштувати така оборудка із демонтажу кабелю. за найменшими розрахунками це приблизно 20 мільйонів гривень. Однак, за словами експерта встановлення таких резервних систем звязку, а саме такою і був цей кабель коштує по меншій мірі 80 мільйонів і використовується на випадок техногенних катастроф.

Поки, що ж на Закарпатті невідома фірма без дозволів займається фактично викраденням кабелю, при цьому це робиться на очах усіх контролюючих органів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *