Воєнний стан: як працюватиме економіка

Від початку російської агресії українців лякали воєнним станом. Після підписання відповідного указу Президентом експерти проаналізували як це вплине на життя та економіку країни. За їхніми висновками ене потрібно очікувати якихось погіршень, повідомляє “Інвестор”.

Воєнний стан оголошують в Україні вперше саме тому, і в населення, і в аналітиків та експертів виникли запитання, що ж очікує економіку держави.

Країна секонд-хенду: Україна третя у світі за імпортом вживаного одягу

Економіка вкрай чутливо реагує на будь-яку політичну нестабільність. Проте, досить часто побоювання людей та відсутність правильної інформації призводять до негативних очікувань. 

Європейський еко-досвід: у Львові створять завод із переробки опалого листя та органіки

Отож, фінансова сфера відразу після оголошення воєнного стану зреагувала миттєво – гривня послабилась. Однак, за словами експертів цьому причиною стала в першу чергу паніка населення. НБУ провів спеціальну нараду із очільниками найбільших банків, на якій усі зійшлись на тому, що причин для побоювань поки, що немає.

Велике об’єднання: Розетка та EVO об’єднали бізнеси

В МВФ  також, запевнили, що співпраця продовжиться. Хоча невизначена ситуація впливатиме на те, що скоріш за все великий бізнес утримається від інвестицій в Україні. Крім того, не виключено, що воєнний стан може призвести до відтоку капіталу, а це збільшить дефіцит платіжного балансу та зменшить золотовалютний запас. Ці чинники можуть послабити гривню.

Енергетичний експеримент: на Тернопільщині сільська громада планує відмовитись від газу

Воєнний стан не повинний якимось чином відобразитись на виплатах зарплат та пенсій, та інших соціальних нарахуваннях. Зміни можливі тільки якщо його термін буде продовжено та країні дійсно загрожуватиме військове вторгнення в цьому випадку всі кошти в першу будуть спрямовувати на Військово-промисловий комплекс.

Мінагрополітики запевняють, що ціни на основні продукти не повинні зростати, а коливання на ринку спричиняють самі покупці масово скуповуючи ту чи іншу продукцію.

В Укрзалізниці відзначили, що їхня робота триватиме у штатному режимі, лише у екстренних ситуаціях вони виконуватимуть завдання Міністерства Оборони.

Таким чином, поки, що воєнний стан не повинний послабити економіку, а певні цінові коливання та зміна курсу спричинені насамперед панікою населення. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *