Енергетичний експеримент: на Тернопільщині сільська громада планує відмовитись від газу

Через нестабільну ситуацію на енергетичних ринках, а також шкоду яку завдає екології викопне паливо у світі шукають альтернативні види енергії. Своєрідний експеримент проводять і на тернопільщині, там сільська громада планує використовувати енергетичні рослини, повідомляє “Інвестор”.

В Борщівському районі на тернопільщині розпочали своєрідний експеримент із енергонезалежності. тут створили чи не першу в Україні енергетичну ферму на якій вирощують спеціальні рослини які зголом використовують для опалення.

Технології, що міняють життя: в Китаї штучний інтелект оштрафував зображення на автобусі

Такий проект тут розпочав роботу в рамках програми – “Створення центру для біоенергетики та управління місцевими енергоресурсами”.

У  цій тернопільській громаді використали світовий досвід із використання енергетичних  швидкоростучих деревних култур, таких як міскантус, павловнія (дерево з найбільшою швидкістю росту в світі, — ред.) та швидкоросла тополя Згодом їх використовують як тверде паливо для обігріву місцевих адміністративних споруд.

Україна втрачає мільйони через блокування пунктів пропуску на кордоні з Польщею

Енергетичні культури рослин – це традиційно швидкоростучі дерева (плантації різних видів верби і тополі) або інші види рослин, наприклад, Копайфера Лангсдорфа, або трави (сорго, цукровий очерет, міскантус, гірчак гострокінцевий та горець сахалінський, мальва пенсильванська, румекс – продуктивний багаторічний міжвидовий гібрид щавлю тяньшанського, просо лозове (Panicum virgatum) і ін.), які можуть використовуватися як паливо.

Понад мільярд доларів має заплатити Росія для Ощадбанку

Основною перевагою при цьому є короткий період вирощування — від трьох до восьми років. Для деяких видів трав урожай може збиратися кожні 6-12 місяців.

Бізнес на творчості: світові знаменитості в захваті від робіт харківських майстрів (фото)

Варто зауважити, що використання енергетичних культур не є новинкою для європейських країн. Для прикладу у Данії, яка за площею як кілька областей України, вербу вирощують на приблизно 1500 га із планами довести площу під енергетичною вербою до 100 тис. га. Збір з одного гектара умовно прирівнюють до 4700 л нафти. Один літр нафти дорівнює 2,5 кг по сухій масі деревини або 4,5 кг з вологістю 50 %.

 

Таким чином тернопільські експериментатори планують, завдяки вирощуванню енергетичних рослин  опалювати приміщення без використання природного газу. Якщо ферма і надалі демонструватиме позитивні результати, її інфраструктуру розвиватимуть для енергетичної безпеки краю. В територіальній громаді вже запланували задля розширення площ під культурами додатково 11 га площ в сусідньому селі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *