Бізнес на творчості: світові знаменитості в захваті від робіт харківських майстрів (фото)
Найкращий бізнес це тоді коли гроші приносить тобі твоє захоплення. Український митець з Харкова Сергій Петров перетворив свою творчість на вигідний бізнес. Відтепер за роботами української арт-студії Bob Basset стають в чергу світові зірки, повідомляє “Інвестор”.
З кінця 1980 – х років двоє братів із Харкова почали втілювати у життя своє захоплення із виготовлення костюмів для реконструкції середньовічних обладунків. Згодом же перейшли не до копіювання, а до створення власних арт-проектів і створили власну студію Bob Basset .
Публікувати свої роботи в інтернеті студія почала в 2004 році у LiveJournal. Перші публікації про студію за кордоном з’явились у британському Bizarre Magazine і у блозі Boing Boing.
Один із засновників студії харківський майстер Сергій Петров працює у невеличкій гаражній майстерні, однак відомий в усьому світі. Виготовлені у її стінах маски з’являлися у відеокліпах та доповнювали сценічні образи таких популярних виконавців, як Avril Lavigne, Slipknot, Metallica; прикрашали сторінки модного глянцю Vogue та засвітилися на показах колекцій Givenchy, їх одягали персонажі фільмів Рідлі Скотта.
Сам майстер цікавився творчістю з дитинства вже у 14 – зробив перші шкіряні обладунки. З 2007 року вироби студії регулярно демонструються на Mercedes-Benz Kiev Fashion Days та Ukrainian Fashion Week, де Bob Basset співпрацює з українськими брендами sasha.kanevski і Valery Kovalska та іншими дизайнерами. В той же рік про українських митців пише впливовий The New York Times Fashion Magazine.
Вже в 2009 році роботи починають купувати для закордонних проектів, для зйомок фільмів, кліпів та музичних шоу.
Майстерня працює з різними матеріалами: деревом, металом, каменем, склом, і навіть кістками. Серед дизайнерських виробів – чудернацькі сумки-дракони, авторські прикраси – браслети, кулони, підвіски. Візитна картка Bob Basset – це маски, а улюблений матеріал – шкіра. Майстри у студії відроджують стародавні технології, які застосовували колись у виробництві надміцної шкіри для обладунків.
Ціни на роботи української студії стартують від кількох сотень до десятків тисяч доларів. Проте, це яскравий приклад, коли творчість та захоплення може стати елементом для вигідного бізнесу.