Понад мільярд доларів має заплатити Росія для Ощадбанку

Український Ощадбанк отримав значну перемогу над Російською Федерацією на міжнародній арені. Арбітражний суд в Парижі визнав, що Росія має відшкодувати для українського банку збитки які були завдані під час захоплення Криму. Сума відшкодування складатиме 1,3 мільярда доларів плюс проценти, повідомляє “Інвестор”.

Після того як у  березні 2014 року в результаті анексії  Автономної Республіки Крим, Україна тимчасово втратила півострів, а Кремль включив його до складу Російської Федерації. Відповідно все майно, що належало українським установом силоміць конфіскували, зокрема були захоплені банківські установи разом із усім матеріальним забезпеченням та готівковим і золотовалютним запасом. У  серпні 2014 року Національний банк України зобов’язав банки країни призупинити здійснення всіх видів фінансових операцій в населених пунктах, які не контролюються українськими властями.

Бізнес на творчості: світові знаменитості в захваті від робіт харківських майстрів (фото)

Велика утилізація: митники знищили величезну партію контрабандних цигарок (фото)

Більшість українських компаній та банківських установ подали судові позови проти Російської Федерації до міжнародних інстанцій. І ось ми маємо перше позитивне рішення. Міжнародний арбітраж прийняв безпрецедентне рішення про стягнення з Російської Федерації на користь українського державного “Ощадбанку” 1,3 мільярда доларів в якості компенсації збитків в результаті анексії Криму.

Відповідне рішення прийняв Арбітражний суд в Парижі, слухання якого відбулося відповідно до Арбітражного регламенту Комісії Організації Об’єднаних Націй з права міжнародної торгівлі 1976 року. Рішення суду є остаточним і обов’язковим для сторін, при цьому сторони зобов’язані виконувати рішення без зволікання.

Як коментує  голова правління “Ощадбанку” Андрій Пишний:

“Сьогодні ми отримали офіційне повідомлення про перемогу! Важко уявити повідомлення, в якому ми би потребували зараз більше ніж в цьому. Враховуючи те, як розвиваються наші відносини з агресором, ця перемога має надзвичайне значення не тільки для нас, але і для всієї України”.

Зберігайте спокій та поповніть банкомати: рекомендації НБУ українським банкам

Швейцарська якість: Nestle повністю викупила акції компанії «Світоч»

Як зазначає керівництво українського банку позитивне рішення вдалося здобути завдяки більш ніж чотирирічних зусиль команди фінустанови і його юридичних радників – компанії Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan, LLP та українського юридичного радника Астерс Консалт.

Після отримання цього рішення “Ощадбанк” почне вживати всіх можливих заходів для стягнення коштів з Російської Федерації, а також буде активно домагатися виконання рішення щодо активів Росії у відповідних юрисдикціях по всьому світі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *