Ніч у Раді: депутати прийняли бюджет на 2019 рік

Є в українських парламентарів хороша традиція важливі закони приймати вночі. Бюджет на наступний рік не став винятком – обговорення та голосування тривали всю ніч і закінчились о 6 ранку. Таким чином, за бюджет проголосували 240 депутатів, повідомляє “Інвестор”.

 Для того, щоб прийняти сам бюджет депутатам знадобилась лише одна година, однак всю ніч тривали обговорення і голосування змін до бюджтного та податкового законодавства. Отож, бюджет передбачає, що у 2019 році українська економіка зросте на 3% при інфляції у 7,4%.

В новому бюдджеті анонсували зростання пенсій на 45 гривень

Як тобі таке Ілон Маск? — «Богдан» представив електровантажівку для європейського ринку (фото)

Депутати вчергове голосували одночасно і за бюджет, і за поправки до Податкового кодексу. Зокрема відбудуться такі зміни:

  • підвищення рентної плати за використання лісових ресурсів, користування надрами,
  • підвищення акцизу на тютюнові вироби (має відбутися з 1 липня 2019 року),
  • підвищення ставки екологічного податку,
  • збільшення екологічного податку,
  • запровадження ПДВ на посилки вартістю у понад 100 євро (за кожну).

Попри значні дискусії парламентарі продовжили пільгове ввезення електромобілів до 2022 року. Крім того, очікується, що до казни має надійти майже 1 млрд гривень за рахунок розмитненя авто на єврономерах.

«Українські ікари»: контрабандисти на дельтаплані переправляли цигарки в Румунію (відео)

Для звичайних українців у новому бюджеті передбачено чергове зростання мінімальної зарплатні  з 1 січня 2019 року вона має бути 4173 гривень. Крім того, збільшать прожитковий мінімум  з 1 січня 2019 року становитиме 1853 гривень, а вже до кінця року він має складати до 2027 гривні. Видатки на субсидії залишаться на рівні минулорічних, незважаючи на те, що зросли ціни на газ, опалення та гарячу воду.

Головною статтею витрат у наступному році має стати – виплати за державним боргом, які загалом заберуть близько 40% доходів. В 2019 році державі доведеться заплатити  майже 417, 5 млрд грн. Понад 5% від ВВП або 212 млрд грн має бути витрачено на оборону і безпеку держави. Заплановане покриття дефіциту Пенсійного фонду у 167,5 млрд грн. На будівництво та ремонт доріг передбачили  56 млрд грн.

Українці стали більше купувати зброї

Цікавою статею витрат, яка вже збурила громадськість є фінансування Фонду президента з підтримки наукових та освітніх програм для молоді у розмірі в 1 млрд гривень. Що важливо,  цей фонд створили фактично напередодні голосування бюджету країни 6 листопада цього року.

Прийняття збалансованого бюджету було однією із вимог МВФ для продовження підтримки кредитування України. Якщо експерти Фонду схвально оцінять прийнятий бюджет, то вже до кінця року Україна отримує кошти, а відтак зможе розраховувати на позики від  Світового банку та ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *