Дмитро Соломчук: Окупанти розграбовують агропродукцію на Херсонщині

Окупанти розграбовують агропродукцію на тимчасово окупованих територіях. Йдеться про Херсонську область, де російські війська під загрозою фізичної розправи змушують фермерів працювати на них, грабують склади та овочебази.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Про це заявив член Комітету з питань аграрної та земельної політики, народний депутат від “Слуги Народу” Дмитро Соломчук.

Почали з’являтися сигнали про те, що у Криму продають чимало дешевих херсонських овочів. Окупанти називають такі дії “торговельною співпрацею”, хоча насправді – це грабунок того, що наші фермери виготовили протягом тривалого часу. У Генічеському районі так звані “кадирівці” сказали, що господарства відтепер належать їм і з погрозами “відрізати голову” змушують аграріїв проводити посівну. До речі, з Херсонської області вивозять і агротехніку – новенькі комбайни та сівалки були зафіксовані неподалік Грозного, але виробник “John Deere” дистанційно унеможливив їх використання на росії“, – повідомив він.

За словами депутата, цього грабунку виявилося замало і “дерибанити” власність українських фермерів почали вже на офіційному рівні. В Красноярському краї вирішили, що оскільки у них недостатньо власних продуктів, можна “поповнити фонд” херсонськими.

Зробили це офіційно, навіть проголосували у своєму “совєті” і опублікували відповідне рішення. Щоправда, потім зрозуміли, що публічно визнають воєнний злочин і видалили пресреліз. Хоча ми розуміємо – від практики брехні, варварства, крадіжок і насилля вони не відійдуть“, – додав Дмитро Соломчук.