Майже 35% усіх інвестицій в українську економіку надходить з Росії

Державна служба статистики повідомила про зростання іноземних інвестицій в економіку України, однак занепокоєння викликає, що левова частин надходить з Росії, повідомляє “Інвестор”.

Зовсім нещодавно була інформація про те, що товарообіг між Україною та США за більш як рік зріс на 70%. Також аналітики відзначають збільшення частки експорту товарів на ринки ЄС, однак ситуація з інвестиціями виглядає не так приємно.

Кожен п’ятий куплений в Україні автомобіль має європейську реєстрацію

За період з січня по червень 2018 року Росія інвестувала в розвиток діяльності в Україні 436 млн доларів, за даними Державної служби статистики. Таким чином, частка російських коштів від загальної суми інвестицій досягла  34,6%.

Рейдерська атака: партію з новими інвестиційними ідеями хотіли захопити люди Медведчука

 В той же час впродовж цього періоду в Україну надійшло 1,2 млрд доларів і найбільше коштів вкладено російськими підприємцями.  На другому місці з інвестицій в Україну виявився Кіпр, який вклав 219 млн доларів. Нідерланди з 207,7 млн доларів виявилися третіми. 

На зло Вашингтону: у ЄС планують сворити свою платіжну систему

 Повідомляється, що 59,6% інвестицій спрямовано у фінансову та страхову діяльність, 9,6% – в оптову і роздрібну торгівлю, 8,2% – у промисловість, інформацію і телекомунікації. Також раніше стало відомо, що Міністерство фінансів України здійснило приватне розміщення короткострокових облігацій зовнішніх державних позик серед провідних міжнародних інвесторів. В оприлюдненій інформації зазначається, що Україна запозичує 725 млн доларів США. Повернути ці кошти держава зобов’язується у 2019 році.

Варто відзначити, також факт, що на другому і третьому місцях за інвестиціями в українську економіку є Кіпр та Нідерланди показує факт так званого “кругового інвестування”. Тобто, це здебільшого кошти українських бізнесменів які вони виводять в офшори і вже з-за кордону через підставні компанії здійснюють інвестування в Україні. Таким чином це наочно демонструє незначний вплив справжніх іноземних інвестицій в Україну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *