Газове питання залишається невирішеним

Незважаючи на чутки в ЗМІ про те, що в Кабміні готують нове зростання цін на газ, ціни залишаться стабільними. Кабінет Міністрів України продовжив до вересня постанову  №187 згідно з якою Нафтогаз постачатиме паливо без змін, повідомляє “Інвестор”.

Газове питання давно перейшло із економічних питань в політичні і чим ближчий час до виборів тим більше буде маніпуляцій. Теперішня влада опинилась в патовій ситуації, оскільки з одного боку МВФ вимагає підвищити ціни, а з іншого є розуміння, що такий крок є політичним самогубством. Саме тому влада вирішила максимально довго відтягувати із вирішенням цієї проблеми.

Антимонопольний комітет проти мобільних операторів: дві компанії оштрафували на десятки мільйонів

Згідно з пояснювальною запискою, переговори з Міжнародним валютним фондом про приведення ціни на природний газ до рівня імпортного паритету ще тривають. Через це Кабмін і продовжив попередню свою постанову про не підняття цін до вересня місяця. 

Україна продовжує втрачати працівників

Таким чином, ціна газу для поставок населенню і ТКЕ до 1 вересня залишиться на колишньому рівні – 4 942 грн за 1 тис. куб. м, а для кінцевого споживача з урахуванням ПДВ та інших зборів – 6 958 грн за 1 тис. куб. м.

Неймовірна щедрість: депутати хотіли «подарувати» Ахметову близько 3 мільярдів гривень

На думку експертів майбутнє підвищення цін буде досить суттєвим і може становити  від 30% до 60%, в зв’язку зі зростанням цін на міжнародних ринках. Однак урядовці поки, що залишають питання відкритим аргументуючи це тим, що мають розробити ефективний механізм для підтримки малозабезпеченого населення.

Тобто, з таких дій можна зрозуміти, що всі політичні сили, а особливо партія влади буде вирішувати це питання лише після виборів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *