Антимонопольний комітет проти мобільних операторів: дві компанії оштрафували на десятки мільйонів

Український антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував двох українських операторів мобільного зв’язку за порушення принципів тарифікації дзвінків. Компанію Київстар на 21 мільйон гривень і lifecell на 19 мільйонів, повідомляє “Інвестор”.

Восени 2017 року АМКУ оштрафували lifecell, а в грудні того ж року  Київстар за порушення тарифікації дзвінків. Обидва оператори повідомляли споживачів про те, що відбувається посекундна тарифікація, а насправді ж вартість однієї хвилини списувалась в першу секунду дзвінка.

Україна продовжує втрачати працівників

Обидва оператори подали до суду на АМКУ, судовий розгляд уже завершився у справі Київстару. Господарський суд міста Києва відмовив найбільшому мобільному оператору Київстар у позові до Антимонопольного комітету України (АМКУ), який оштрафував його на 21 млн грн за порушення принципів тарифікації дзвінків.

Неймовірна щедрість: депутати хотіли «подарувати» Ахметову близько 3 мільярдів гривень

В антимонопольному комітеті зазначили:

“Оператор у своїй комунікації про умови тарифікації використовував три типи тверджень, в двох з яких зазначалося, що тарифікація “посекундна”. За фактом це твердження хибне – вартість повної хвилини розмови списувалася в першу секунду розмови”. 

В Київстарі повідомили, що вже врахували  рекомендації АМКУ і своєчасно вжили заходів, щоб зробити комунікацію більш зрозумілою для клієнтів. Однак повідомили:

Енергетика під ударом: В США зафіксували хакерські атаки своїх енергосистем

“Водночас з метою підтвердження правомірності рішення АМКУ Київстар звернувся до суду з відповідним позовом. Рішення про подальше оскарження буде прийнято компанією після отримання повного тексту рішення суду”.

Таким чином, можна зазначити, що дії Антимонопольного комітету насправді є важливими для споживачів оскільки багато компаній маніпулюють із відомостями для споживачів таким чином вводячи їх в оману. І в даному випадку не можна говорити про те, що комітет діяв на користь якоїсь компанії бо за подібним звинуваченням під штрафні санкції потрапили одразу два оператори. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *