У Нацбанку розповіли, де українці можуть обміняти зношені та вилучені з обігу банкноти

В Україні обмін вилучених з обігу монет та банкнот здійснюють безкоштовно та без обмежень.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Українці можуть обміняти пошкоджені та вилучені з обігу гроші у банках України. Послуга з обміну вилучених банкнот (до 2003 року) доступна до 30 вересня 2023 року. 

Як повідомляє Національний банк України, для обміну зношених або пошкоджених банкнот та монет необхідно звернутися до будь-якого банку України (філій та відділень) або регіональних підрозділів грошового обігу Національного банку України.

Касир банку повинен без будь-яких обмежень приймати для обміну банкноти:

  • які мають ознаки значного зношення або пошкодження, потертості, забруднення, відбитки штампів, надриви та надрізи, отвори, відірвані краї або кути;
  • зберегли цілу частину площею не менше ніж 55% своєї початкової площі;
  • розірвані (розрізані) на дві частини, на яких збереглись обидва однакові номери та серія, і загальна площа цих частин не менша ніж 55% початкової площі банкноти.

Читайте також: У Дубаї будують найвище у світі колесо огляду

Де обміняти вилучені з обігу банкноти та монети

Від 1 жовтня 2020 року українці не можуть використовувати під час розрахунків готівкою монети номіналом 25 копійок та банкноти старих зразків до 2003 року. Ці грошові знаки перестали бути платіжними засобами та вилучені з готівкового обігу.

До 30 вересня 2021 року монету 25 копійок і всі банкноти гривні старих зразків до 2003 року можна обмінювати у будь-якому банку та Національному банку. 

До 30 вересня 2022 року монети 1, 2, 5 копійок можна обміняти у Національному банку та уповноважених банках: Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк, ПУМБ, Укрсиббанк.

Та до 30 вересня 2023 року монету 25 копійок і всі банкноти гривні старих зразків до 2003 року можна обміняти у Національному банку та уповноважених банках: Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк, ПУМБ, Укрсиббанк.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: