Україна продовжує втрачати працівників

Українці продовжують масово мігрувати за кордон для працевлаштування. За даними ресурсу Ukrainianpeopleleaks з березня цього року 360 тисяч українців виїхали працювати за кордон, повідомляє “Інвестор”.

Трудова міграція українців за кордон хоч і звучить в публічному просторі, проте реальних кроків для вирішення цієї проблеми не відбувається. Не зважаючи на заяви уряду, про те, що підняття мінімальної заробітної плати вирішить цю проблему україні продовжкють виїжджати.

Неймовірна щедрість: депутати хотіли «подарувати» Ахметову близько 3 мільярдів гривень

На думку економіста Олега Устенка основною причиною виїзду є слабка економіка:

“Хто б що не говорив, для того, щоб зупинити міграцію, треба налагодити економіку в країні. Налагодити економіку в країні, це означає щонайменше змінити ВВП, які у нас зараз є 2 тис. доларів ( тобто номінальний валовий внутрішній продукт на душу населення). Спробувати підняти його до того рівня, який є в Румунії, наприклад, одній з найбідніших європейських країн”.

Просто зачекайте: в Україні відбулась масштабна затримка пенсій

За словами експертів, якщо зараз не вирішити цю проблему населення України може радикально зменшитись. Зокрема, прогнозується, що через трудову міграцію протягом найближчих 30 років чисельність населення України може скоротитися до 36 мільйонів. Це в свою чергу заважає розвиватись економіці країни, оскільки відчувається нестача як кваліфікованих кадрів так і просто працівників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *