Неймовірна щедрість: депутати хотіли “подарувати” Ахметову близько 3 мільярдів гривень

Зовсім нещодавно журналістам стало відомо, що народні депутати на одному із останніх засідань намаглися проголосувати поправку яка надала б можливість для компанії ДТЕК недоплатити податків на суму в 3 млрд. доларів. При цьому цю зміну намагались внести в пакеті разом із іншими законопроектами порушуючи процедуру, повідомляє “Інвестор”.

На одному із останніх засідань ВРУ трапився незвичайний конфуз – поправка про несплату ПДВ при імпорті обладнання для виробництва «зеленої» енергії опинилася в пакеті законів, що мали врегулювати виплати аліментів. Найцікавіше, що цю норму просовувала голова податкового комітету Верховної Ради Ніна Южаніна.

Просто зачекайте: в Україні відбулась масштабна затримка пенсій

На початку липня народні депутати розглянули зміни до проекту закону 8295, яким пропонувалося врегулювати в Податковому кодексі виплату аліментів в Україні. Саме в цьому законопроекті була “захована “запропонована народним депутатом Юрієм Вознюком (Народний фронт) правка. Важливий факт, що вона передбачає дозволити виробникам «зеленої» енергії не платити ПДВ при імпорті обладнання до 1 січня 2020 року.

Енергетика під ударом: В США зафіксували хакерські атаки своїх енергосистем

Єдина компанія в Україні котра має всі можливості і вже розапочала роботи в цьому напрямку є олдинг ДТЕК Ріната Ахметова. В компанії вже раніше повідомляли, що в наступні два роки планують вкласти у будівництво сонячних та вітрових  енергостанцій близько 700-800 млн. євро. Зважаючи, що майже половина від суми піде на імпортне обладнання то поправкадозволила б компанії Ахметова недоплатити до бюджету близько 3 млрд грн.

Візьмуться по-серйозному: Уряд готує низку жорстких заходів щодо незаконної вирубки лісу

Таким, чином можна побачити, що ці зміни намагалися провести з однією метою – для допомоги компанії ДТЕК. Зауважимо, що подібна норма  вже діяла за часів Януковича. Скасував її Кабмін на чолі з Арсенієм Яценюком. Обгрунтовували скасування цієї правки створенням рівних умов у сфері енергозбереження.

Незважаючи на усі махінації поправку не було проголосовано. Однак, Южаніна обіцяє повторно внести на голосуванню цю ініціативу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *