Візьмуться по-серйозному: Уряд готує низку жорстких заходів щодо незаконної вирубки лісу

Уряд доручив одразу кільком відомствам зайнятися перевіркою контрабанди кругляка з України за кордон. Перевіркою господарської діяльності лісогосподарств займуться – Державна аудиторська служба, Державна фіскальна служба, Національна поліція, Державне агентство з питань геодезії, картографії та кадастру України, повідомляє “Інвестор”.

Український уряд зреагував на проблему лише тоді коли вона вийшла в міжнародний публічний простір. Після публікації британської неурядової організації Earthsight про те, що за час дії мораторію в Україні тільки збільшився обсяг експорту деревини ЄС, уряд вирішив задіяти всі служби для перевірки лісових господарств.

Під час засідання Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив:
“Треба робити країну багатшою, а не знищувати український ліс. Мені потрібен результат, прізвища, аналітика по фірмах, хто їх засновував. На середину вересня готуємо публічний звіт щодо проведеної роботи в персоналіях. Налаштовуйтесь на серйозну роботу. Товарна контрабанда зупинена на даний момент. Цю роботу будемо тільки посилювати”.
В уряді повідомляють, що на їхню думку обсяг контрабанди  6-8 млрд гривень на рік. Прем’єр підкреслив, що важливо, щоб контрабанда була прослідкована по всьому ланцюгу, а справи по ній оголошені й передані до Антикорупційного суду, який нині проходить процедуру створення.
 
Саме з цією метою проведуть аудит всіх лісогосподарств, об’єднаними зусиллями ДФС, Нацполіції, Держаудитслужби, щоб чітко встановити, скільки вирубано лісу, скільки експортовано і скільки втратила держава. Планується, що перші звіти в цьому розслідуванні будуть публічно оголошені в вересні.
 
Подив викликає лише, те, що до таких дій уряд вдався тільки після публічного міжнародного скандалу, а до цього питання залишалося другорядним і звучало лише на локальном урівні.
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *