Платні дороги в Україні можуть почати будувати вже в 2019 році

Ще в 2016 році почалися вестись перші переговори про будівництво платних автобанів. Зараз профільне міністерство планує, що будівництво першої такої дороги розпочнеться в 2019 році й буде проводитись приватними компаніями, повідомляє “Інвестор”.

Першими теоретичними маршрутами за якими планують збудувати платні автобани мають стати дороги побудують між Києвом та Білою Церквою й Краковцем та Львовом. Після чого планують розпочати побудову так званого транс’європейського коридору між портами Гданська та Одеси.  

Майже 35% усіх інвестицій в українську економіку надходить з Росії

Тарифи на проїзд встановлюватимуть компанії, які побудують ці дороги. Таким чином збудовані дороги будуть віддані у концесію на приблизно 30-50 років після чого стануть державними. 

Кожен п’ятий куплений в Україні автомобіль має європейську реєстрацію

Зараз теоретично розраховують, що вартість  проїзду майбутніми українськими автобанами становитиме 20-70 євроцентів за кілометр.

Зокрема про це повідомив у своєму інтерв’ю  міністр інфраструктури Володимир Омелян:

“У випадку України, європейських країн, де практикуються платні автобани, вартість кілометра проїзду буде варіюватися між 20-70 євроцентів. Зараз йде дискусія. Бо якщо ми говоримо про вартість у Китаї, то це там приблизно 20 євроцентів. Якщо ми говоримо про вартість в Європі, то 50-70 євроцентів”.

Цьогоріч мають оголосити про будівництво платної дороги між Львовом і Краківцем. Якщо тендер пройде успішно, то дорогу почнуть будувати вже у 2019 році. Окрім того, відомство розпочало підготовку технічно-економічної документації до платного автобану “Київ-Біла Церква” За словами Омеляна, точна вартість проїзду платними дорогами буде відома після тендеру з її будівництва. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *