Тарифи в ЄС: хто в Європі платить найменше за газ та електрику

Незважаючи на те, що ЄС має має багато стандартів спільних для усіх країн це не стосується тарифного ціноутворення. Тарифи в різних країнах залежать від багатьох умов починаючи геополітичної ситуації до мережевих витрат, повідомляє Інвестор-ЮА.

Wmjujhsx Євростат вперше зібрав комплексну інформацію по ціноутворенню та газ та електрику в країнах Євросоюзу. Як зазначається в окремому повідомленні статистичного бюро:

 “Завдяки новим даним, замовленим у регламенті (ЄС) 2016/1952, Євростат тепер може розрахувати середньозважену ціну, яка відображає загальне споживання домашніх господарств”.

Відповідно до даних Євростату серед 24 держав-членів, які змогли представити дані, ціни на електроенергію за кіловат-годину, оплачувану домашніми господарствами, варіювалися від 10 (Болгарія) до 28 євроцентів (Бельгія). Крім, Болгарії низькі ціни на електроенергію є в Литві, Угорщині, Хорватії та Румунії.

Ціни на газ розраховуються не за кубометр як в Україні, а за кіловат-годину. Таким чином у більшості країн ціна була від 10 до 20 центів. Ціна за кіловат-годину побутового газу (в тисячі кубів європейського газу приблизно 9,5 – 10 МВт*год.), як правило, нижча, ніж ціна на побутову електроенергію, і в 2017 році вона коливалася від 3 (Румунія) до 12 центів (Швеція). У більшості з 21 держави-члена, які змогли представити дані, ціна була нижчою за 8 центів за кіловат-годину.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: