Shell розпочала процес виходу зі свого найбільшого проєкту у Росії “Сахалін-2”

Shell продає свою частку у російському проєкті “Сахалін-2”. Компанія розпочала переговори з китайськими підприємствами стосовно цього питання, передає 24 Канал з посиланням на Financial Times.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Британсько-нідерландська нафтогазова компанія намагається компенсувати втрати, яких вона зазнала унаслідок припинення діяльності у Росії. Зазначається, що перемовини стосовно продажу ведуться з китайськими Cnooc, CNPC та Sinopec.

Вихід Shell з проєкту “Сахалін-2”

Shell володіє часткою російського нафтогазового родовища “Сахалін-2” у розмірі 27,5%. На тлі впроваджених Заходом санкцій проти Росії, компанія хоче позбутись активу, зазнавши найменших втрат.

Втім китайські компанії згодні придбати частку лише у тому випадку, якщо їм буде надана велика знижка. При цьому, інших претендентів на покупку російського активу у Shell немає.

Сахалін – 2″ Один з найбільших проєктів на території Росії, фінансований коштом іноземного капіталу. Є наймасштабнішим проєктом з видобутку нафти і природного газу у світі. Угода про розподіл продукції, за якою відбувається реалізація проєкту, набула чинності ще 1996 року. З російського боку її учасниками стали уряд Росії та адміністрація Сахалінської області. Сумарні запаси родовищ у межах проєкту складають близько 150 мільйонів тонн нафти і 500 мільярдів кубічних метрів газу.