У Нацкомісії назвали кількість чиновників, які не склали іспит з української мови
Цього літа чиновники, які претендують на державні посади, вперше почали складати іспити на знання української мови.
Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.
Деталі: За словами голови Нацкомісії зі стандартів державної мови Орисі Демської, приблизно 15% чиновників не склали іспит.
Коментар: “Я вважаю, що чиновники впоралися, тому що з усіх тих, хто складав іспит, нескладання становить у середньому приблизно 15%. Чому на 15%? Тому що з 16 липня по 9 серпня був так званий довгий іспит, і там нескладання становило 5%. Потім ми перейшли до так званого короткого, 30-хвилинного іспиту, рівень нескладання стартував з 20%, на сьогодні він становить 11%. І якщо додати 5-20-11 тощо виходимо на середню цифру 15%. Це нормальний результат для України, країни, яка є перехідною від однієї мовної моделі до іншої, спілкування на рівні держави й країни“, – сказала Демська.
Читайте також: “Євросоюз – це не клуб для обраних і настав час розширювати кордони” – Анджей Дуда
За її словами, спеціальної граничної норми нескладання іспитів ніхто не встановлював, і вона не бачить у такому результаті нічого поганого.
Коментар: “Якби ми всі знали українську мову, якби у нас були гарні дороги, медицина, якби ми сьогодні летіли в космос, як літають американці, то очевидно, що і володіння мовою було б інше. Так, є державні службовці, які не дуже добре володіють державною мовою, але будемо чесними – ми всі робимо щось не завжди добре. Потрібно розуміти, що ті, хто складає сьогодні іспит – це ті, хто йде на призначення, будуть виконувати функції держслужби. Якщо людина не склала іспит, вона просто не призначається на посаду, і все. І таким чином іспит стає тим механізмом, який встановлює, що та чи інша особа через невміння нормально комунікувати не може виконувати функції державної служби“, – сказала Демська.
Голова Нацкомісії нагадала, що закон про забезпечення функціонування української мови як державної дозволяє будь-якому громадянинові України складати іспит безоплатно, необмежену кількість разів і не частіше, ніж один раз на чотири місяці.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: