Велика “чистка”: європейські банки продовжують заморожувати рахунки російських олігархів

Швейцарія була одним із найулюбленіших місць зберігання коштів нечистих на руку бізнесменів та політиків, особливою популярністю вона користувалась у російських олігархів. Однак часи змінюються. Внаслідок чергового пакету санкцій від США один з найбільших банків Швейцарії Credit Suisse заморозив приблизно 5 мільярдів швейцарських франків (5 мільярдів доларів), пов’язаних з Росією, повідомляє “Інвестор”.

  Офіційний представник банку не повідомила, кому належать ці кошти, однак зазначила, що Credit Suisse працює

“у відповідності з міжнародними правилами у всіх країнах, в яких займається бізнесом, і дотримується санкції, в тому числі і щодо Росії”.

Французький коньяк б’є рекорди продажів у світі

Сам банк Credit Suisse є популярним серед російських багатіїв. Зокрема, для цієї установи належали літаки російського олігарха Олега Дерипаски та який надавав гроші російському олігархові Віктору Вексельбергу. Екперти відзначають, що такі кроки банку демонструють  страх в перед репресіями з боку Вашингтона за їхню співпрацю з підсанкційними російськими фізичними особами та організаціями. 

Китайський «контрабас»: українська митниця вилучила підробок на понад 1 мільйон гривень

Для російських олігархів та осіб пов’язаних з владою це означає припинення шляху фінансування, а також закрити безпечну гавань для зберігання мільярдів рублів їхнього багатства.

За даними російського центробанку, у 2017 році до Швейцарії надійшли близько 6,2 млрд доларів або 14% від загального обсягу російського транскордонного відтоку. Це майже в три рази більше, ніж надійшло в США.

Молдова сказала ні монополісту — угоду з Газпромом продовжувати не будуть

Зазначимо, що ще на початку серпня шість сенаторів з Республіканської і Демократичної партій США представили проект закону про посилення економічного, політичного і дипломатичного тиску на Російську Федерацію шляхом введення санкцій. Посилення санкційного тиску особливо на бізнесменів які є близькі до влади залишатиме їх без ресурсів, а це в свою чергу залишатиме саму владу без фінансування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *