Польща проти: “Північний потік-2” отримав ще одного противника

Офіційна Варшава 9 травня розпочала справу проти “Газпрому” та інших компаній партнерів із будівництва газопроводу, повідомляє “Інвестор”.

Польський антимонопольний регулятор UOKiK порушив справу проти “Газпрому” і п’яти зарубіжних компаній, відповідальних через фінансування газопроводу “Північний потік 2” незважаючи на заперечення польського регулятора.

Ще в 2016 році польські чиновники проаналізували клопотання про створення цими шістьма компаніями спільного підприємства для будівництва “Північного потоку 2” ідійшли висновку, що така діяльність призведе до утворення монополії та завдасть удару по конкуренції на ринку.

Україна vs Росія: «потокові» війни за Європу

В антимонопольному регуляторі зазначають, що “Газпром” домінує на польському ринку газу. Новий проект тільки зміцнить його переговорну позицію із польськими клієнтами. Проте, учасники консорціуму відкликали повідомлення, яке UOKiK трактує як “заборону на об’єднання”.

Президент антимонопльного офісу погрожує, що через такі дії вони можуть накласти на підприємство штраф до 10% від виторгу за рік. UOKiK може також, вимагати продажу частини активів підприємства, продажу контрольного пакета акцій або розпуску підприємства.

Скоріш за все, цей польський демарш не зупинить самого будівництва, проте додасть головного болю, якщо не керівництву “Газпрому” то їхнім європейським партнерам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *