Що робити власникам електрокарів у часи планових відключень

Власникам електрокарів під час планових відключень світла доводиться скрутно. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ БАЙРАКТАР NEWS

Електромобіль – це серйозний споживач електроенергії, який заряджається мінімум за 6-8 годин. У той час, як електроенергію вимикають чи не кожні 4 години – зарядити його практично неможливо. 

Нині ситуація із зарядними станціями в країні покращується. А одразу після ракетної атаки 23 листопада в Україні не працювали 95% точок заряджання. 

Тобто із 1700 станцій одного з найбільших операторів зарядної інфраструктури ECOFACTOR Network 1500 були офлайн. Нині ситуація краща – енергетики активно відновлюють мережу та зв’язок, зараз уже працює близько 1000 станцій, – пише mmr.net.

Тож власники електрокарів починають знаходити способи, як оперативно зарядитися у складних ситуаціях.Так, у тій же компанії “Екофактор” помітили стабільне зростання кількості користувачів у додатку. 

До кінця листопада кількість користувачів зросла до 51 тисячі, що вже на кілька тисяч більше, ніж офіційно зареєстрованих власників електромобілів в Україні. 

Справа в тому, що власники екологічно чистих автомобілів реєструються на кількох мережах електростанцій, до того ж додатки є у членів сімей та співробітників, які користуються електрокарами.

Більшість власників електрокарів ставляться до ситуації в енергомережі з розумінням, оскільки вже звикли до планування заряджання та поїздок. 

Утім декілька порад економії та менеджменту в умовах нестачі електроенергії таки є серед їхньої спільноти:

  • Перевести електромобіль у режим Eco та частіше скористатися посиленою рекуперацією
  • Не розряджати батарею “в нуль”, а підтримувати заряд на рівні 50-80%
  • Ставити автомобіль на зарядку, щойно з’являється можливість
  • Слідкувати за графіками відключень електроенергії по районах
  • Шукати зарядну станцію, орієнтуючись на додаток, що показує, де є енергія та зв’язок
  • Запам’ятати адреси станцій, де найчастіше підключено мережу
  • Купити RFID-карту для запуску зарядної станції без смартфона
  • Пам’ятайте про те, що заряджання акумулятора йде швидко до 80%, а решта 20% закачуватиметься набагато довше
  • Не залишайте електромобілі на станції надовго підключеними, щоб звільнити місце для інших.

Екологічний транспорт завжди має на увазі альтернативні засоби харчування – сонце, вітер, біогаз, вода та перетворення на електроенергію згоряння вугілля, дров, побутових чи сільськогосподарських відходів. Ними можна живити генератори в ДВС, або перетворювати на енергію через парові турбіни. Тобто, варіантів отримати електрику багато.