Україна vs Росія: “потокові” війни за Європу

Магістральний газопровід “Північний потік-2” є політично мотивованим проектом. Він загрожує енергетичній безпеці України і всієї Європи, і тому його будівництво має бути зупинене. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з групою депутатів німецького Бундестагу від Соціал-демократичної партії Німеччини, повідомляє “Інвестор”.

З моменту створення ініціативи будівництва “Північного потоку-2” не стихають скандали да суперечки. Цей газопровід має з’єднати Росію та Німеччину через балтійське море в обхід території України. Таким чином, Російська сторона намагається відсунути Україну в сторону як газотранспортного партнера.

Більшість оглядачів називають цей проект політично мотивованим, а економічна складова тут іде як додаток. Росія намагається досягнути двох результатів, зменшити важливість України як партнера і водночас не відпустити європейських партнерів із газової голки.

Противники і прихильники проекту є чітко розділеними на два табори. Головними ініціаторами з європейського боку є німецькі бізнесмени та політичні лоббісти. Вони наголошують на економічній складовій цієї ініціативи і відкидають будь-які політичні мотиви. Водночас, Україна, Польща, країни Балтії та Данія притримуються іншої  точки зору і бачать насамперед політичні дії, а також розглядають будівництво як один із елементів гібридної війни.

І.Климпуш-Цинцадзе зазначила, що рішення “Газпрому” скоротити постачання газу у відповідь на рішення Стокгольмського арбітражного суду, винесене на користь України, доводить, що Кремль готовий маніпулювати енергетичною залежністю європейських держав у власних політичних інтересах. І немає жодних ознак, які б вказували на намір Росії дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань.

У боротьбі з цим проектом в України є впливовий союзник, а саме США. Вони вирішили, що європейські компанії, які будуть приймати участь у будівництві газопроводу можуть потрапити до американських санкційних списків. На це рішення вкрай негативно відреагували в Німеччині, де подібні дії вважають спробою захистити власні компанії та розширити сферу збуту американського скрапленого газу.

Отож, питання будівництва, ще розглядається, хоча експерти вважають що протистояння напевне буде безрезультатним, але багато залежить від дій США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *