Українська економіка виходить на африканські ринки

Експерти прогнозують, що наступного року будуть активно розвиватися ринки африканських країн, зокрема Нігерії та Гани. В зв’язку з цим, 2 квітня, в місті Аккра (Гана) розпочала роботу українська офіційна делегація в рамках Першої української торгової місії, повідомляє “Інвестор”.

Починаючи із 2010 року, відбувалося стале зростання експорту товарів з України в Нігерію. Спад відбувся у 2015 році і склав 49%. Обсяги скоротилися з 322 млн. доларів США до 86 млн. доларів. Експорт до Гани стрімко зріс в 2010-2011 роках, проте вже в 2012 почалося його скорочення. Різкий спад відбувся у 2015 році і зараз експорт складає всього 25 млн. доларів.

Таким чином, українська делегація має на меті відновити торгове партнерство та збільшити експортні обороти. Очолює її  торговий представник України Наталія Микольська. Серйозність намірів української делегації підтверджує той факт, що до її складу входять 14 українських компаній аграрної, харчової, автомобільної, авіаційної, машинобудівної, хімічної, фармацевтичної промисловості та IT-сектору.

“Ця торгова місія має стратегічне значення для українського бізнесу. Економіка регіону показує стрімке зростання і за прогнозами до 2030 року Нігерія першою серед країн Африки увійде у ТОП-20 світових економік. Тому українським виробникам потрібно виходити туди вже сьогодні: проводити аналіз ринку, шукати контакти, розробляти логістичну та маркетингову стратегію. Це тривала робота, яку ми починаємо з цієї торгової місії”,

– зазначає Керівник Офісу з просування експорту Мар’яна Каганяк.

У планах делегації є впродовж чотирьох днів взяти участь у Гансько-українському бізнес-форумі в Аккрі, Нігерійсько-українському бізнес-форумі в портовому місті Лагосі та Нігерійсько-українському торговельному та інвестиційному форумі в столиці Нігерії – Абуджі. Передбачена також низка урядових зустрічей, B2B для українських компаній, які беруть участь у торговій місії.

Програма місії також включає зустрічі з українською діаспорою в Гані, проведення польового дослідження ринку та сесію В2В зустрічей.

Як відомо, минулого року завдяки торговельним місіям 112 українських компаній відкрили для себе ринки: Кенії і Танзанії, Ізраїлю, Швеції, Німеччини, Канади, Індії, Нідерландів, Китаю.

Зараз серед топових українських товарів, що експортуються до Гани, сім із них належали до чорних металів, проте уже зараз підготовано перелік із близько 30 товарів, що можуть зацікавити ринок цієї країни. До цього переліку входять продукти агросектору, харчової, зокрема вина та мінеральні води та легкої промисловості, папір.

У випадку Нігерії до окрім металу ця країна купувала, також українську пшеницю. Серед перспективних товарів для експорту на нігерійський ринок визначено перелік із 30 товарів серед яких – електротовари, насоси, готовий одяг та взуття та ін.

Таким чином, завдяки торговій місії представники українських компаній мають змогу напряму підписувати контракти чи вести переговори із компаніями африканських країн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *