Українські бізнесмени зареєстрували в Естонії рекордну кількість компаній

Цьогоріч українські громадяни в Естонії зареєстрували 423 компанії і стали лідерами серед іноземних громадян, повідомляє “Інвестор”.

За словами керівника талліннського офісу юридичної фірми “Ільяшев і Партнери” Віталія Галицьких, завдяки карті електронного резидента в Естонії цьогоріч українці стали лідерами із реєстрації компаній.

Віталій Галицьких зазначає:

“Українці сьогодні на першому місці за такими реєстраціями – 423 компанії, при тому що карту е-резидента в Естонії отримав 2131 громадянин України – за цією кількістю ваша країна третя після фінів і росіян. Громадяни Фінляндії, для порівняння, оформили 315 компаній картою е-резидента, Німеччини – 311. Попит на це зростає”.

Естонія, яка є лідером європейського континенту із впровадження іноваційних технологій, для того, щоб полегшити для своїх громадян бюрократичні умови запровадила спеціальні ID картки. Завдяки ним громадянин може отримати онлайн майже всі державні послуги і навіть зареєструвати компанію. Ця ідея стала настільки успішною, що її було використано і для іноземців.

Інструкції до дій: реформи Естонії (Частина 3)

Таким чином, громадянин іншої країни, маючи карту е-резидента, може зареєструвати компанію онлайн за один день. Також він має змогу віддалено здійснювати керівництво нею, а всі виплати проводити через онлайн сервіси.  

Електронне резидентство не є громадянством і не дає права на в’їзд до Естонії або ЄС. Воно, не дає фізичних прав чи податкового резидентства. Це лише інструмент для ідентифікації особистості онлайн і доступу до електронних послуг держави.

Процес отримання е-резидентства дуже простий. Для цього необхідно заповнити відповідну форму на сайті і сплатити держмито в розмірі 100 євро. Здебільшого, це займає не довше 10-15 хвилин. На теперішній час в Естонії картою е-резидента оформлено близько 3 444 тис. компаній,а в листопаді 2017 року кількість таких компаній сягала 3 тисяч.

Мінімальна бюрократія, відсутність корупції і можливість ведення бізнесу в європейській юрисдикції – ось чим приваблює  програма е-резидентства Естонії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *