ЄС оновлює свою основну валюту

Сьогодні, 28 травня, нові купюри у 100 та 200 євро вводяться в обіг у країнах єврозони. Про це повідомляє “Інвестор-ЮА” з посиланням на Європейський центробанк.

Дизайн нових банкнот трохи змінився, вони стали вужчими й мають додаткові елементи захисту.

Оновлені банкноти зберегли колишню колірну гамму, але трохи змінився дизайн. Вони стали вужчими: тепер їх ширина така сама, як у купюри в 50 євро. Зазначається, що завдяки цьому нові купюри будуть легше поміщатися в гаманцях громадян, а банкомати будуть швидше їх обробляти”, — йдеться в повідомленні центробанку.

Топ-17 країн з найбезпечнішими банками

Зазначається, що оновлені купюри у 100 і 200 євро забезпечені додатковими елементами захисту. На них нанесені невидимі оку захисні знаки, які може розрізняти лише машина. Крім того, вони містять новий елемент — голограму, яка змінюється при повертанні купюри. Ці банкноти завершують оновлення другої серії європейської валюти.

Нагадаємо, що нові купюри в 5, 10, 20 і 50 євро вже вийшли в обіг.

Старі банкноти будуть також використовуватися до їх природного виведення з обігу. Оновлена купюра в 500 євро випускатися не буде, наприкінці 2018 року стару версію перестали випускати в обіг. Це зроблено, щоб ускладнити фінансування тероризму та нелегальну трудову діяльність”, — наголосили в повідомленні.

Читайте також: Оприлюднено рейтинг найвпливовіших людей світу
Відтепер офіційно: газ для населення подешевшає в липні
Експерти назвали топ-10 країн з найбільшими резервами золота

Хочете отримувати найважливіші новини одразу в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram канал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: