Чорна діра на митниці: Україна щороку через контрабанду втарачає мільйони гривень

Тепер до контролюючих органів з СБУ на митниці працюватиме Національна поліція. Ці безпрецедентні заходи спрямовані на те, щоб перекрити канали контрабанди та поверну кошти до державного бюджету, повідомляє “Інвестор”.

Міністерство внутрішніх справ всерйоз вирішило взятись за митницю. Поки, що не зрозуміло чи це боротьба різних силових структу за контроль над таким “хлібним місцем”  чи рельні заходи.

Як заявляє міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков бюджет України щороку втрачає близько 4 мілрд. доларів на рік через контрабанду та різноманітні схеми на митниці. Він зазначив, що

“Втрати бюджету, ми оцінюємо в результаті контрабанди, спеціальних схем – це 70 мільярдів гривень, а саме: до 65 мільярдів гривень – із застосуванням спеціальних схем і до 15 мільярдів – інші варіанти”.

У міністерстві повідомляють, що вже спостерігається опір багатьох структу проти нововведення. Тут зазначають, що є  спеціальні структури, які обслуговують близькі до законності, але незаконні схеми, що дозволяють уникнути нормального оподаткування. 

Електомобілям — так: в Україні планують облаштувати зарядні станції на всіх АЗС

На зустрічі з представниками бізнесу міністр пояснив, що нововедення ніяк не торунуться чесних підприємців. Уряд вже надіслав  ряд доручень і по кожному з них ДФС і правоохоронці приймуть цілий комплекс рішень – спільні групи контролю, особливий порядок аналітики, спеціальні процедури контролю в нейтральних водах і водах України. 

«Звільнена» валюта: Верховна рада ухвалила Закон «Про валюту і валютні операції»

Ці додаткові методи спрямовані для наповненя бюджету, бо за словами  прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, у 2017 році бюджет отримав додатково 70 мільярдів гривень за рахунок детінізації на митниці. Таким чином уряд розраховує залучити в держбюджет за рахунок боротьби з контрабандою 70-100 мільярдів гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *