“Звільнена” валюта: Верховна рада ухвалила Закон “Про валюту і валютні операції”

Верховна рада України нарешті змогла замінити декрет Кабінету Міністрів України “Про систему валютного регулювання та валютного контролю” від 1993 року – новим сучасним законом, котрий регулюватиме валютні операції. Завдяки змінам українці матимуть змогу вільно інвестувати в закордонні проекти та розміщувати кошти на рахунках будь-яких закордонних банків, повідомляє “Інвестор”.

ВРУ нарешті змогла прийняти новий закон про валюту, за нього проголосувало 228 народних обранців. Цей законодавчий акт є вкрай важливим для української економіки, адже полегшить роботу закордонних інвесторів на українському ринку, а українські підприємці котрі займаються імпортом та експортом отримають спрощення в роботі на закордонних ринках.

Електомобілям — так: в Україні планують облаштувати зарядні станції на всіх АЗС

Однією із головних ідей нового закону є  підхід до системи валютного регулювання та нагляду  за принципом – “дозволено все, що прямо не заборонено”.

Нововедення дозволять банкам проводити валютні операції без додаткових ліцензій. Українські підприємці зможуть отримувати кредити у нерезидентів без їх реєстрації, а усі громадяни – інвестувати кошти за кордон без індивідуальних ліцензій НБУ. Важливим пунктом є скасування встановленого для бізнесу максимального терміну розрахунків за експортно-імпортними контрактами у межах 180 днів і санкції за порушення у вигляді штрафу в розмірі 100% суми операції і заборони на проведення зовнішньоекономічної діяльності. Також, скасовано валютний контроль дрібних розрахунків, залишивши лише вже діючий фінансовий моніторинг операцій від 150 тисяч гривень.

«Колія» в Європу: з Мукачевого буде курсувати потяг до Будапешту

Очільник Національного банку Яків Смолій зазначив, що

“Валютні обмеження буде поступово скасовано. Врешті-решт, бізнес і населення зможуть самостійно вирішувати, коли та як проводити валютні операції. Це не станеться за один день. Ми прибиратимемо обмеження поступово й обережно, щоб не похитнути фінансову стабільність. Ухвалення закону “Про валюту” дає зелене світло скасувати найбільш болючі обмеження одразу після набуття ним чинності – наприклад, щодо інвестування за кордон і зовнішньоекономічних операцій”.

В НБУ зазначають, що найболючіші обмеження, наприклад, щодо інвестування за кордон та щодо зовнішньоекономічних операцій, будуть скасовані одразу після набуття чинності закону.

Все буде «Прозорро»: держава закупляє дорогі мерседеси для потреб чиновників

Також, закон передбачає, що за ознак нестабільності наприклад нестійкого фінансового стану банківської системи, погіршення стану платіжного балансу України та інших кризових явищ правління НБУ зможе приймати рішення про первинне запровадження заходів захисту.  Однак ці заходи є регламентованими та обмеженими у в часі не довше ніж на шість місяців.

Таким чином, новий закон є прогресивним рішенням, що відкриє багато можливостей як для українського бізнес середовища так і звісно для закордонних бізнесменів, котрі не наважувались працювати на українському ринку.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *