“Гречка суттєво здешевшає” – член аграрного комітету ВР спрогнозував зниження цін 

Гречка незабаром відчутно здешевшає. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ БАЙРАКТАР NEWS

В Україні цієї крупи у 2022 році засадили на 30% більше ніж минулоріч і вже почали збирати врожай. Про це розповів член аграрного комітету Верховної Ради, нардеп Дмитро Соломчук. 

Коментар: Щодо гречки також питання активно обговорюється. Аграрії весною засіяли на 30% більше. Маємо зібрати 150 тисяч тонн, при внутрішньому споживанні 110-120 тисяч тонн. Українці вже бачать на полицях зниження ціни на гречку, але суттєво побачать це через місяць-півтора, тому що в магазинах, на складах старі залишки, які вони закупили і зрозуміло, що вони їх не можуть реалізовувати в мінус, мінімум по собівартості. А вже нові закупівлі здійснюються у фермерів за набагато нижчою ціною, ніж було до цього. 

Нагадаємо, що влітку ціна кілограма гречки в Україні сягнула 110 грн/кг. Нині вартість крупи поволі спадатиме. Зернових в Україні також вдосталь, зазначає Дмитро Соломчук. За його словами, вистачить для внутрішнього споживання і на експорт:

Коментар: Зібрали усе, що можливо зібрати. І на територіях, де надскладна ситуація. Щодо зернових: ми зібрали біля 20 млн тонн, при внутрішньому споживанні 8-9 млн тонн. Тобто для внутрішнього ринку є достатня кількість. Нам буде що їсти, буде й що експортувати.

Також станом на сьогодні в Україні є ще перехідні залишки зернових з минулого сезону.