Як залучати інвестиції треба вчитись в Дніпропетровщини

Дніпропетровська область за останніми даними від агентства “Євро-Рейтинг” визнана найкращою із залучення інвестицій. При цьому минулоріч вона посіла друге місце поступившись Полтавській, повідомляє “Інвестор”.

Агентство проводить своє дослідження в 22 областях України, до уваги не беруться тільки Донецька та Луганська. При складанні рейтингу спеціалісти враховували два показники: інвестиційну активність (капітальні та іноземні інвестиції, будівельні роботи) та ефект від залучених коштів (введення об’єктів в експлуатацію, працевлаштування безробітних, зарплата). Таким чином за цими показниками Дніпропетровська область посіла перше місце за перший квартал 2018 року.

АЗС продовжують наживатися на водіях

Цей рейтинг слугує для того, щоб оцінити інвестиційну привабливість регіону, але , що важливо, визначити, які практичні результати мають території після залучення інвестицій. Рейтинг фактично показує ефективність місцевих органів влади.    Найбільшу кількість балів у першому кварталі 2018-го – 236 – здобула Дніпропетровщина. У 5-ці кращих, також Волинська, Львівська, Київська та Закарпатська області цікаво, що минулорічний лідер Полтавська область не увійшла навіть в п’ятірку.

Електомобілям — так: в Україні планують облаштувати зарядні станції на всіх АЗС

В агентстві зазначають, що  

“Такі дослідження проводимо щоквартально, далі – підбиваємо підсумки року”. 

В свою чергу голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко відмітив, що

“Ми створюємо в області всі умови для людей, які прагнуть вкладати гроші у Дніпропетровщину. Завдяки цьому, маємо нові інфраструктурні об’єкти, додаткові робочі місця, збільшення місцевих бюджетів. Перша в Україні міні-ГЕС у Васильківці, три котельні у дніпровських лікарнях, що генерують найбільшу в країні кількість тепла, а ще – найпотужніша в області сонячна електростанція у Нікополі. Це лише декілька прикладів співпраці з інвесторами.”

Українські трамваї працюватимуть в Африці

Минулоріч  Дніпропетровщина посіла друге місце у цьому рейтингу.  Проте, вона лідирує серед інших областей і за іншими показниками. Вона увійшла у число лідерів областей зі створення в опорних школах нового освітнього простору рейтингу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Крім того, ДніпроОДА у минулому році також стала одним з лідерів у використанні системи ProZorro у допорогових держзакупівлях.

Цей рейтинг також є важливим для потенційних інвесторів, адже за його допомогою, можна як визначити області які активно співпрацюють та залучають інвестиції, так і ті які відстають, але в яких є порівняно менша конкуренція.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *