Багато успішних стартапів стають такими бо дозволяють поглянути на звичні речі під незвичайним кутом. Так і у випадку українського стартапу Effa. Винахідники перевинайшли звичайну зубну щітку і вже завойовують престижні місця на світових конкурсах, повідомляє “Інвестор”.
Зубна щітка є одним із тих предметів на які ми не звертаємо уваги і сприймаємо як данність. Що може бути унікального в цьому предметі? Здається після їхнього винайдення якось кардинально змінити не можна, проте українським винахідникам це вдалося. Оскільки вони поглянули на неї з екологічної точки зору.
Боротьба з трудовою міграцією по-туркменістанськи
За статистикою, кожного року в світі викидають понад 6 тонн одноразових зубних щіток, здебільшого це роблять готелі та авіакомпанії. Зубна щітка є одним із тих предметів які важко піддаються переробці тому здебільшого їх просто викидають забруднюючи екологію. Українська компанія перевинайшла звичний засіб гігієни створивши зубну щітку, що не шкодить екології.
Зубна щітка українських винахідників має мінімалістичний вигляд. ЇЇ ручка виготовлена з переробленого паперу, вкритого екологічно-чистим ламінуванням на основі кукурудзяного крохмалю. Замість синтетичних волокон для самої щітки використали інноваційний нейлон, який швидко розкладається без впливу на природу.
Ці якості дозволили Effa стати одними із переможців престижного конкурсу екологічних інновацій Clim@ у Франкфурті. У конкурсі взяли участь 260 проектів з 80-ти країн світу, проте українські розробники увійшли до п’ятірки найкращих. Як зазначає представник організаторів конкурсу Лаклен Кемерон (Lachlan Cameron) здавалося б проста ідея українців принесла їм перемогу.
Балтійські країни тепер працюватимуть із європейськими енергосистемами
“Йдеться про насправді добре знайомий продукт, яким всі користуються, але котрий зазвичай дуже неекологічний. Зубні щітки часто викидають, інколи їх використовують лише один раз. Саме поєднання настільки знайомого продукту і того, як неефективно все відбувається, зробило такою привабливою ідею екологічної щітки.”
Засновник компанії та промисловий дизайнер Ілля Кічук відмітив, що ідея зубної щітки з паперу з’явилася в нього, коли він побачив, як у готелях клієнтам масово пропонують одноразові зубні щітки, котрі потім одразу викидаються. Однією із сильних сторін свого проекту на його думку є те що він не потребує ані створення складних технологій, ані багатомільйонного фінансування, ні довгих років розробки й тестування.
Українські стартапери зазначають, що ще до конкурсу отримали попередні замовлення в 40 країнах світу, зокрема і в Європі. Насамперед їхній продукт зацікавив компанії, клієнти яких багато подорожують і не хочуть шкодити природі. Після перемоги вони отримали додаткові пропозиції для інвестування та співпраці.